Spacáky

spaci vak
Spacák je neoddeliteľnou súčasťou výbavy, ak sa človek chystá stráviť noc v prírode, pod holým nebom. Práve spacák s niekoľkými vrstvami mu bude slúžiť na zachovanie teploty tela po  celú noc. V spacáku sa vzduch vplyvom teploty nášho tela veľmi rýchlo ohreje, a udržiava sa po celú noc. Spacáky tiež často využívame na neočakávané návštevy, pre ktoré sa už nezvýšila posteľ. Detské spacie vaky sú veľmi obľúbené.

Ako si vybrať správny spacák?

Pre správny výber si môžete položiť zopár kritérií, podľa ktorých si vyberiete ten najvhodnejší spacák pre Vás. Najprv si vyberte, načo všetko chcete spacak používať. Delíme ich na letné spacáky, trojsezónne spacáky a zimné spacáky. Ak kupujete nové spacáky z naších hypermarketov, tak sú to väčšinou nekvalitné letné spacáky, no vhodné na jednoduché prespanie doma. Ak ste skaut, poľovník či milovník prírody a radi spíte pod holým nebom za každých podmienok, tak vám odporúčame trojsezónne alebo zimné kvalitné spacáky. Cena spacákov sa pohybuje okolo 70 eur hore, no ich kvalitou budete milo prekvapení. Teplotu v jeseni i jari izolujú výborne a dostatok tepla nebduete trpieť. Spacáky Husky, spacáky Prima a spacáky Kondor sú najobľúbenejšie spacáky do prírody. Tieto spacáky je najlepšie kupovať ak je akcia spacáky, a preto naraz kúpite kvalitný i lacný spacák. Akcie sa vyskytuju vždy, treba mať len pevné nervy kedy sa najbližšia objaví.

Materiál spacáku

Spacáky z peria majú výhodu výborného poskladania, a týmto spôsobom zaberajú minimum miesta. Ale tento moderný spacák má aj nevýhody. Ak ho necháte navlhnúť napr. rannou rosou, vyliatím vody a podobne, stratí svoje izolačné schopnosti a v noci vám bude nesmierna zima. Je to veľmi veľký problém ak by sa vám to stalo uprostred lesa a nemáte pri sebe náhradné spacie vaky. Aj z tohto dôvodu odporúčame spacáky z umelých vlákien. Sú to síce hrubé, veľké spacáky, no po prvej noci by ste ich nevymenili ani za “spacák zo zlatých prútov”. Rybárske spacáky sú vyrobené práve zo spomínaných umelých vlákien. Môžeme vám odporúčiť spacáky mammut, spacáky pinguin a letné spacáky exisport, spacáky treksport.

Dušan Novotný odporúča spacák od firmy Husky

Spacák spĺňal moje všetky požiadavky. Som rybár, a tak som chcel kvalitný spacák. Spacák Husky je objemovo veľký spacák. Ak vám v ňom bude zima v pohode si doňho môžete dať ešte podpornú deku. Dolná strana je výborne vystlaná, čo prospieva mojej chrbtici. Zipsom som si reguloval po celú noc stav teploty spacáku. Tešilo ma aj vnútorné vrecko, kde som si mohol odložiť doklady, mobil a pod. Som veľmi spokojný, pretože spacáky akcia bola veľmi výhodná.

Najobľúbenejšie značky spacákov sú: Acra, Carinthia, Coleman, Condor, Ferrino, Hannah, Husky, Jurek S+R, King camp, Loap, Mammut, Marmot, Outwell, Pinguin, Prima, Salewa, Sedco, Sir Joseph, Trimm, Vango, Vaude, Warmpeace

Spacáky 5.00/5 (100.00%) 1x

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *