Snowboardy

Snowboardová doska
Snowboardy sú v posledných rokoch stále obľúbenejšie. Veľa ľudí hádže nudné lyže do pivnice a na snowboard shop si hľadá novú dosku, s ktorou zažije kopec zábavy ale aj tvrdých pádov. Je známe, že začiatky na snowboarde sú veľmi ťažké. Rovnováha sa ťažko udržiava, no po čase to bude maličkosť. Dôležité je taktiež viazanie snowboardu, pretože to vám určuje, ako veľa budete mať pod kontrolou svoju dosku. Len u nás nájdete najlacnejšie snowboardy.

Mäkké snowboardy

Mäkké snowboardy sú určené pre začiatočníkov. Ľahšie sa na nich učia ťažké základy a sú cenovo lacné snowboardy. Sú taktiež vhodné aj na freestyle snowboarding. Ich konštrukcia je stavaná tak, aby sa dalo s nimi ľahko zatáčať, čo je pre začiatočníkov výborná pomôcka. Sú to najlacnejšie snowboardy.

Tvrdé snowboardy

Tvrdé snowboardy sú určené na závody, kde ide hlavne o rýchlosť. Často krát sa nepoužívajú mäkké snowboardové topánky ale klasické tvrdé lyžiarky, a to preto, aby snowboardista pri veľkej rýchlosti mal väčšiu kontrolu snowboardu. Používa sa iba na závodné disciplíny a u bežných ľudí ho neuvidíte.

Univerzálne snowboardy

Univerzálny snowboard je vhodný aj pre začiatočníkov aj pre pokročilých snowboardistov. 90% snowboardistov má univerzálny snowboard. Cenovo je to taktiež lacný snowboard. Sú ideálne pre hladký upravený terén. Vtedy si užijete maximalný pôžitok z jazdy, no dá sa s ním jazdiť aj pri nerovnom teréne.

Snowboardové viazanie

Snowboardové viazanie je najdôležitejším elementom pre správnu jazdu. Stačí, aby snowboardové viazanie bolo v nesprávnom súlade so snowboardovou obuvou  a nebudete mať snowboard pod takou kontrolou, akou by ste mali mať. Aj snowboardové viazanie sa delí na mäkké a tvrdé viazanie. Snowboardisti obľúbujú snowboardové viazanie FLOW. Fungujú na princípe obyčajnej šľapky. Proste ľahko sa päťka vysunie, uloží sa obuv a znova sa zatlačí. Toto rýchlo upínanie má rád každý.Snowboardové dosky

Ako si vybrať správny snowboard?

Výber správneho snowboardu je najdôležitejšia vec, aby ste sa stali kráľom svahu. Musíte zohľadniť všetky vaše elementy, ako výšku, váhu, veľkosť chodidla, atď… Dĺžka snowboardu musí byť na úrovni vašej brady. Je to nepísané pravidlo, no neplatí vždy. Pri dĺžke snowboardu zohľadníte aj vašu váhu. Ak je váha väčšia ako by mala byť, zvoľte snowboard o niečo dlhší a naopak, keď je vaša váha menšia, výhodnejší bude snowboard kratší. Šírka snowboardu je priamo úmerná vášmu chodidlu. Čím väčšie chodidlo, tým hrubší musí byť snowboardu. Pri veľkých chodidlách sú snowboardy označované písmenkom W. Tieto snowboardy sú vhodné na neupravený sneh. Väčšou plochou totiž získate potrebnú stabilitu.  Snowboard eshop a snowboardy bazár ponúkajú tisícky rôznych snowboardov. Pri kúpe si poriadne prezrite dosku. Nesmú sa na nej nachádzať žiadne praskliny, žiadne poškodenia v zapínaní. Ľudia s obľubou kupujú snowboard komplet. Nemusia si potom hľadať viazanie, topánky, bundu či rukavice a všetko majú pohromade.

Lukáš Makara odporúča snowboard od firmy Gravity

Snowboard som zakúpil z eshop snowboard. Som maximálne spokojný. Celý komplet snowboard s vybavením teraz využívam každý deň. Univerzálny snowboard mi pomáha pri začiatkoch a zažívam s ním kopec zábavy. Dizajn snowboardu je presne taký, aký bol na obrázku a páčil sa aj všetkým kamarátom.  Gravity snowboard mi teraz ponúka veľký komfort pri snowboardovaní a určite by som sa aj druhýkrát rozhodol pre tento snowboard.snowboard

Najobľúbenejšie značky snowboardov sú: Bataleon, Burton,Drake, F2, Factory, Flow, Forum, GNU, Gravity,Head, K2, Lamar, LIB Tech, Matrix, Nidecker, Nitro, Option, Ride, Rome, Salomon, Santa Cruz, Sims, Westige

Snowboardy 5.00/5 (100.00%) 1x

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *