Horské bicykle

Horský bicykel Merida
Viete ako si vybrať dobrý a spoľahlivý bicykel? V tomto článku vám poradíme ako nájsť ten pravý horský bicykel presne pre vás. Prvým krokom k správnemu výberu je ujasnenie si, čo vlastne od bicykla očakávame, ako často ho budeme využívať a v akom teréne a taktiež koľko finančných prostriedkov sme ochotní do bicykla vložiť. Venovať sa budeme výberu horských bicyklov, ktoré sú vhodné do stredne náročného terénu, ako napríklad na poľné cesty alebo do lesa. Horské bicykle, tzv MTB bicykle patria k najvyhľadávanejším práve kvôli svojej univerzálnosti. Bicykle umožňujú bezproblémovú jazdu po ceste ale aj v teréne.

Výber modelu

Výber modelu horského bicykla závisí od týchto faktorov: náročnosti terénu, najčastejšie využívaného terénu a od doby strávenom na bicykli. Tieto faktory sú dôležité pre technické vybavenie bicykla.

Veľkosť horských bicyklov

Každý bicykel sa vyrába v niekoľkých veľkostiach z dôvodu pohodlia pre cyklistov rôznych výšok. Dôležitá je preto ideálna veľkosť horského bicykla. Na určenie správnej veľkosti sa používajú špeciálne tabuľky, ktoré porovnávajú veľkosť rámu s výškou cyklistu. Horské bicykle majú najčastejšie 26 palcové kolesá a veľkosť sa udáva podľa výšky rámu. Štandardne sú v ponuke 15, 17, a 21 palcové veľkosti.

Cena horských bicyklov

Cena sa odvíja od modelu, značky a samotnej výbavy bicyklov. Na jazdu v ľahkom horskom teréne je vhodné vybrať model v základnej technickej výbave a naopak pre náročný terén je lepšie vybrať technicky lepšie vybavený model.

Materiál rámu horského bicykla

Rámy horských bicyklov sa líšia od seba použitým materiálom, hmotnosťou, pevnosťou a aj cenou. Rámy z hliníka patria v dnešnej dobe k najrozšírenejším. Rámy sa vyrábajú zo zliatin hliníka a špeciálnych prísad, ktoré zdokonaľujú vlastnosti samotného hliníku. Výhodou tohto materiálu je, že je mäkký a ľahký. Karbónové rámy patria k najlepším a najdrahším. Sú pevné a zároveň ľahké. Oceľové rámy vynikajú svojou obdivuhodnou pružnosťou a sú cenovo dostupnejšie. Značnou nevýhodou týchto bicyklov je ich vyššia hmotnosť.

Najobľúbenejšie značky horských bicyklov

K najobľúbenejším bezpochyby patria horské bicykle značky Merida, Specialized, CTM, ktoré sú kvalitné a cenovo dostupné. Za zmienku stoja aj horské bicykle z dielne týchto značiek DHS, 4EVER a Kellys.

Odporúčame prilby na http://www.nejlevnejsisport.cz/prilby-cyklo-prilby-c-24_81.html

Horské bicykle 5.00/5 (100.00%) 1x

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *