Cyklistické prilby

Cyklisticke prilby
Ak hľadáte cyklistické prilby, tak ste na dobrej adrese. Cyklistická prilba by totiž mala byť súčasťou vašej cyklistickej výbavy, pretože práve kvalitná prilba Vás môže veľmi jednoducho ochrániť pred vážnejším zranením. Ponuka cyklistických prilieb na našom trhu je naozaj veľká a najlacnejšie prilby môžete kúpiť už od pár eur. Pri výbere cyklistickej prilby by ste mali voliť kvalitnejšie cyklo prilby, ktoré Vám ponúknu lepšiu ochranu pri páde.

Ako vybrať správnu cyklistickú prilbu?

Pri výbere prilby na bicykel by ste mali prihliadať na viacero faktorov, ktoré navzájom súvisia. V prvom rade by ste mali zvoliť správnu veľkosť a typ prilby. Cyklistické prilby môžeme rozdeliť na detské, cestné, mtb prilby a zjazdové prilby na downhill alebo prilby na freeride. V obchodoch sa najčastejšie nachádza MTB prilba, teda prilba na horský bicykel. Je to v podstate klasická prilby vhodná na bežné nosenie pri cykloturistike. Ďalším dôležitým prvkom pri výbere prilby by malo byť vetranie a s tým súvisiace otvory pre odvetrávanie. Najlepšie by bolo, ak by prilba mala čo najviac otvorov na prúdenie vzduchu a odsávanie vlhkosti. Cyklo prilba by mala mať aj nízku hmotnosť, ľahká prilba Vás zbytočne nezaťažuje ani pri dlhšej cyklo vychádzke. V dnešnom svete je prilba na bicykel aj dizajnový doplnok a je len na Vás akú farbu prilby si vyberiete.

Detská prilba na bicykel je povinnou výbavou každého dieťaťa do 15 rokov a preto by ste to nemali podceňovať a zanedbávať. Detské prilby by mali byť hlavne bezpečné, ale zároveň by sa deťom mali páčiť a práve preto je ponuka detských prilieb veľmi pestrá.

Cyklisticka prilba Giro

Tomáš Kindler odporúča prilby Giro

Ako rekreačný cyklista som si zadovážil novú prilbu Giro a musím povedať, že jazdenie s touto prilbou je naozaj príjemné. V lete sa vďaka kvalitnému uniestneniu otvorov nezaparí a v chladnejšom počasí dokonca zahreje lepšie ako čiapka. Cyklistické prilby Giro môžem len odporúčať.

Najobľúbenejšie značky cyklistických prilieb sú: Alpina, Arcore, Author, BBB, Bell, Casaco, Catlike, Cratoni, Etape, Force, Fox Racing, Galaxy, Giro, Haven, High Colorado, Kask, Ked, Kellys, Lazer, Limar, Longus, Mango, Merida, Met, Moon, olpran, Polisport, Prorider, Razier, Rudy Project, Scott, Specialized, Uvex, Worker, XLC

Cyklistické prilby 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *