Bicykle

Bicykel merida
Ľudia v poslednej dobe čoraz viac podliehajú cyklistike. V obchodoch dnes nájdete pánske, dámske ale aj detské bicykle. Výber bicyklov je naozaj široký, každý si môže nájsť bicykel podľa svojich predstáv. Ceny bicyklov väčšinou začínajú už okolo 200 eur, avšak keď chcete nejaký lepší bicykel, tak si musíte priplatiť. Ak momentálne nemáte dostatočnú hotovosť, tak si môžete kúpiť bicykel na splátky alebo zadovážiť lacný bicykel z bazáru. Veľmi často tam nájdete kvalitné bicykle na predaj za nízke ceny. 

Pri kúpe bicykla by ste si mali hlavne ujasniť v akom teréne ho chcete používať a samozrejme aj cenu bicykla. Bicykle podľa terénu a použitia rozdeľujeme na cestné, horské, trekingové, crossové, špecializované (freestyle, freeride, street, dirt, BMX, downhill), skladacie alebo elektrobicykle. Existujú ešte aj stacionárne bicykle, na ktorých môžete jazdiť doma pred televízorom.

Tip: Pozrite si ponuku slovenských doplnkov výživy pre športovcov.

Druhy bicyklov

Cestný bicykel je väčšinou ľahký a rýchly. V poslednej dobe získavajú cestné bicykle čoraz väčšiu obľubu ako fitness bicykle. Veľkou výhodou cestných bicyklov je ich rýchlosť a práve preto ho majú ľudia veľmi radi. Netreba však zabúdať na to, že cestným bicyklom sa dá jazdiť iba po asfalte a pri kvalite ciest na Slovensku to občas môže byť problém. Tento problém však môžete vyriešiť pomocou crossového bicykla. Crossové bicykle (trekingové bicykle) ponúkajú zlatú strednú cestu medzi cestným a horským bicyklom a preto sú vhodné aj do miernejšieho terénu. Ďalšou a súčasne najobľúbenejšou kategóriou sú horské bicykle, označované pojmom MTB bicykle. Väčšina Slovákov má doma MTB bicykel preto, lebo je to cenovo najprijateľnejšie a zároveň veľmi univerzálne riešenie. Samostatnú kategóriu tvoria rôzne elektrické bicykle, ktoré umožňujú jednoduchú prepravu po meste alebo do práce. Ich nevýhodou však stále ostáva ich cena, za komfort si jednoducho musíte priplatiť.

Ak to s cyklistikou myslíte vážne, tak by ste si mali zadovážiť aj prilbu na bicykel a cyklo oblečenie. Prilba na bicykel dnes patrí medzi povinnú výbavu každého cyklistu.

Cestny bicykel trek

Najobľúbenejšie značky bicyklov sú: 4Ever, ACstar, Agang, Amulet, Apache, Author, Bergamont, Can Bums, Cannondale, Dahon, Dema, Dino, Dunlop, Electra, Felt, Focus, Galaxy, Ghost, Giant, GT, HaiBike, Hercules, Insportline, Kellys, Kenzel, Kona, KTM, Lapierre, Leader Fox, Maxbike, Merida, Mondraker, Mongoose, Olpran, Orbea, Pells, Rock Machine, Schwinn, Scott, Specialized, Spyder, STR, Sundance, Sunn, Superior, Torpado, Trek, UMF, Velamos, Westige, Wheeler, Winora, Worker, Yakima

Bicykle 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *