Cestné bicykle

Cestný bicykel - Specialized

Na cestnom bicykli sa môžete preháňať rýchlosťou blesku alebo si len užívať radosť z jazdy a pohybu. Vybrať to pravé ale nemusí byť jednoduché. Aké typy cestných bicyklov existujú? Ako vybrať správnu veľkosť rámu? Poradíme vám na čo si dávať pri kúpe pozor.

Čítať viac

Elektrobicykle

Horský elektrický bicykel - Cube

S kvalitným elektrobicyklom vás nezaskočí žiadny kopec a vy sa môžete sústrediť len na zážitok z jazdy. Aký typ elektrobicykla sa ale hodí práve pre vás? A čo pri kúpe požadovať? Ešte než si elektrobicykel objednáte, tak si skúste položiť niekoľko jednoduchých otázok. Kde na ňom budete jazdiť? Ako často ho budete využívať a na akých vzdialenostiach plánujete jazdiť? Malo by mať už z výroby nejakú základnú výbavu alebo si ju dokúpite?

Čítať viac

Horské bicykle

Horský bicykel Merida

Viete ako si vybrať dobrý a spoľahlivý bicykel? V tomto článku vám poradíme ako nájsť ten pravý horský bicykel presne pre vás. Prvým krokom k správnemu výberu je ujasnenie si, čo vlastne od bicykla očakávame, ako často ho budeme využívať a v akom teréne a taktiež koľko finančných prostriedkov sme ochotní do bicykla vložiť. Venovať sa budeme výberu horských bicyklov, ktoré sú vhodné do stredne náročného terénu, ako napríklad na poľné cesty alebo do lesa. Horské bicykle, tzv MTB bicykle patria k najvyhľadávanejším práve kvôli svojej univerzálnosti. Bicykle umožňujú bezproblémovú jazdu po ceste ale aj v teréne.

Čítať viac

Spacáky

spaci vak

Spacák je neoddeliteľnou súčasťou výbavy, ak sa človek chystá stráviť noc v prírode, pod holým nebom. Práve spacák s niekoľkými vrstvami mu bude slúžiť na zachovanie teploty tela po  celú noc. V spacáku sa vzduch vplyvom teploty nášho tela veľmi rýchlo ohreje, a udržiava sa po celú noc. Spacáky tiež často využívame na neočakávané návštevy, pre ktoré sa už nezvýšila posteľ. Detské spacie vaky sú veľmi obľúbené.

Čítať viac

Snowboardy

Snowboardová doska

Snowboardy sú v posledných rokoch stále obľúbenejšie. Veľa ľudí hádže nudné lyže do pivnice a na snowboard shop si hľadá novú dosku, s ktorou zažije kopec zábavy ale aj tvrdých pádov. Je známe, že začiatky na snowboarde sú veľmi ťažké. Rovnováha sa ťažko udržiava, no po čase to bude maličkosť. Dôležité je taktiež viazanie snowboardu, pretože to vám určuje, ako veľa budete mať pod kontrolou svoju dosku. Len u nás nájdete najlacnejšie snowboardy.

Čítať viac