Prstene

Prstene dnes zdobia ruky mnohých mužov a žien. Stávajú sa súčasťou bežného života a nechýbajú takmer na žiadnej ruke mužskej či ženskej ruke. Sú populárne u všetkých vrstiev obyvateľstva a tým pádom sú súčasťou štýlu obliekania. Ak hľadáte nejaký prsteň na bežné nosenie alebo na výnimočné príležitosti, tak ste na správnej adrese. Prezradíme Vám aké sú aktuálne trendy vo svete prsteňov a poradíme Vám kde sa dajú kúpiť lacné prstene.

Zásnubné prstene

Zásnubný prsteň dáva muž žene pri žiadosti o ruku. Najobľúbenejšie sú zásnubné prstene z bieleho zlata, ale obľúbené sú aj diamantové zásnubné prstene, či zásnubné prstene s briliantom. Pri kúpe zásnubného prsteňa by ste však mali dbať aj na to, aké prstene či šperky momentálne nosí budúca nevesta. Ak teda máte v úmysle požiadať priateľku o ruku, tak odporúčame zásnubný prsteň z bieleho zlata, tým určite nič nepokazíte. Ceny zásnubných prsteňov závisia od materiálu, z ktorého je prsteň vyrobený. Najlacnejšie sú oceľové zásnubné prstene. Lacné zásnubné prstene z bieleho zlata však nájdete aj v ponuke mnohých internetových predajcov.

Zasnubne prstene

Snubné prstene

Snubný prsteň je symbol lásky a spolupatričnosti a preto by ste ho mali vyberať veľmi starostlivo. Pri výbere zohľadnite fakt, že ho budete nosiť celý život a preto by mal byť pohodlný a kvalitný. Snubné prstene zvyknú byť u snúbencov veľmi podobné, ale aj trochu odlišné, v každom prípade nesmiete zabúdať na to, že snubné prstene by mali spolu ladiť. Klasické snubné prstene sú vyrobené zo žltého zlata, ale veľkú obľubu si získava aj biele zlato a kombinácia bieleho a žltého zlata. V prípade, že nemáte dostatok peňazí na zlaté snubné prstene alebo platinové prstene, tak si môžete kúpiť lacné snubné obrúčky z chirurgickej ocele alebo strieborné snubné prstene. Ceny snubných prsteňov sú rôzne a môžu sa pohybovať od desiatok až po stovky alebo tisícky eur, pričom záleží hlavne od materiálu snubného prsteňa. Väčšina mladých párov však stále volí jednoduchšie a klasické prevedenie snubných prsteňov a preto sú snubné prstene zo zlata stále najobľúbenejšie. Snubné prstene si môžete obzvláštniť vyrytým dátumom svadby alebo iným zaujímavým textom, gravírovanie prsteňov dnes ponúka takmer každý predajca snubných prsteňov.

Snubne prstene zo zlata

Pánske prstene

Medzi mužmi sú veľmi obľúbené veľké prstene z chirurgickej ocele, titánové prstene, ale aj moderné strieborné prstene. Zlaté prstene muži kupujú až ako snubný prsteň. Mužské prstene majú skôr decentné vzory, prípadne vzory s výrezmi. Medzi pánske prstene patrí aj hip hop prsteň, ten je však obľúbený len medzi mladými mužmi.

Dámske prstene

Ženy obľubujú v podstate všetky druhy prsteňov, no najviac samozrejme tie, ktoré majú pekný kamienok. Medzi najobľúbenejšie prstene s kameňmi paria prstene so zirkónmi, prstene s perlou alebo prstene s briliantom. Veľmi obľúbené sú aj diamantové prstene, ktoré patria k najdrahším prsteňom vôbec. V lete sú medzi ženami veľmi obľúbené prstene na nohu, ktoré sú ideálne na pláž či k bazénu.

Detské prstene

Samostatnú kategóriu tvoria prstene pre deti, ktoré sa hlavne v poslednej dobe stávajú veľmi obľúbené. Detské prstene sú väčšinou iba bižutéria, no niektorí rodičia kupujú deťom aj strieborné, zlaté alebo pozlátené prstene. Cena detských prsteňov je zvyčajne o niečo menšia ako u klasických prsteňov pre ženy alebo mužov.

Luxusné prstene

Medzi luxusné prstene zaraďujem najmä tie drahšie prstene od svetoznámych značiek. K obľúbeným luxusným prsteňom patria zirkónové prstene alebo briliantové prstene, teda prstene s rôznymi kamienkami.

Predaj prsteňov väčšinou zabezpečujú zlatníctva ale aj internetové online obchody so šperkami ako http://www.vipgold.sk/, kde môžete zakúpiť prakticky akékoľvek šperky. Ak chcete kúpiť lacný zlatý prsteň, tak zadajte do google slovné spojenie “predám prsteň” a následne kontaktuje niektorého z ľudí čo predávajú svoj prsteň. Väčšinou tak nakúpite oveľa lacnejšie ako v zlatníctve.

Najpoužívanejšie materiály na výrobu prsteňov sú: oceľ, chirurgická oceľ, titán, striebro, zlato, biele zlato, platina, briliant, diamant

Najobľúbenejšie značky prsteňov sú: Alchemy Gothic, Avro Diamonds, Axcent, Bijoux, Boccia Titanium, Crlo Romani, Champs Elysées, Chiara, Danfil, Demainert, DKNY, Due, EMC, Esprit, Exeed, Goldex, Guess, Hassu, Hejral, Inori, Jewerly, Just Cavalli, Manuel Zed, MHM, MIJA, Miss Sixty, Morellato, Moschino, Oliver Weber, Oxbow, Pattic, Praxis, Sector jewels, Silvego, Soliter, Spikes, Storm, Swarovski, Tecalli, TeNo, Tribal Piercing, Xen, Zero Collection

Vložiť komentár