Náušnice

Náušnice sú v dnešnej dobre nevyhnutnou súčasťou ženskej krásy. Väčšinou sa ušká prepichujú už novorodeniatkom a po celý zvyšok života ich sprevádzajú najprv detské náušnice neskôr sú to strieborné náušnice alebo zlaté náušnice. Náušnice sú tiež skvelým darčekom na Vianoce alebo iný sviatok. Diamantové náušnice nie sú cenovo náročné a ženám by takýto darček prišiel ako z iného sveta. Určite by ste si ich týmto získali. U mužov sú ešte vždy tiež obľúbené pánske náušnice do ucha. Väčšinou si prepichujú uši chlapci v puberte a prevažná väčšina obľubuje striebornú kôstku. Náušnice online a najlacnejšie náušnice nájdete len v našom obchode.

Typy náušníc

Náušnice sa delia spravidla na viacero kategórií. Delíme ich podľa kritéria uchytenia náušníc v uchu, podľa zapínania a podľa materiálu z ktorého sú vyrobené.  Všetky druhy naušníc sa dajú medzi sebou kombinovať a môžme prísť napríklad k visačky z bieleho zlata, strieborné kruhy alebo diamantové kôstky.

Podľa uchytenia náušníc v uchu

Kruhy okrúhle náušnice.  Majú zúžený koniec, ktorý sa dá prevliecť dierkou v uchu. Zapnutie je jednoduché, pripnutie o druhú časť náušnice. Treba dať pozor aby neboli veľmi ťažké a neťahali z toho uši, čo by spôsobovalo po krátkom čase bolesť.

Visačky – najobľúbenejšie náušnice. Tento spôsob pripnutia náušníc má rado každé dievča. Koncovky náušníc sú často zo špeciálneho silikónového materiálu, ktorý nemá žiaden vplyv na pokožku ucha. Sú obľúbené pre svoju výraznosť. Pozor, taktiež si treba dať pozor na váhu náušnice.
Kôstky pánske náušnice. Jasné, že to nie sú iba chlapčenské náušnice, ale chlapci preferujú práve tento druh. Sú maličké ako kôstka, väčšinou aj vyplnené bižutériou alebo diamantikom. Pripnutie funguje na princípe puzetky alebo klasické skrutkovanie. Pre ženy sa hodia na každú udalosť a príležitosť. Hodia sa na každý typ tváre a sú jemným skrášlením tváričky.nausnice

Podľa druhu zapínania

Zaklapávacie zapínanie – najčastejšie používané. Je to najmä dámsky patent a je najrozšírenejší u všetkých náušníc. 
Skrutkovacie zapínanie
 – obľúbené u všetkých druhov náušníc. Najčastejšie sa vyskytuje u kôstok. 
Puzetky
 – podobné ako skrutkovacie.
Klips – používa sa, ak človek nemá prepichnuté ušné lalôčiky. Pomocou klipsu sa náušnica jednoducho pricvakne na ucho.

Podľa materiálu

Strieborné náušnice – predstavujú eleganciu, krásu a najmä ženám zvýrazňujú ženskosť osoby. Sú populárne u všetkých ľudí, najmä svojou cenou. Sú to celkom lacné náušnice. Náušnice kruhy sa stali čoraz modernejšie vo svojej striebornej podobe. Strieborné náušnice môžu poslúžiť aj ako vynikajúci darček pre mladých či starších. Sú veľkou ozdobou ľudského tela a dobrý výber náušníc, môže ovplyvniť dokonca aj celkový výzor človeka. Veľké množstvo ľudí vie oceniť pekné šperky. A takýto kompliment vie človeku spraviť malú radosť.

Zlaté náušnice – obľúbené najmä u starších ľudí. Predstavujú hrdosť, vážnosť a luxus človeka. Nehodia sa na každú príležitosť ako strieborné šperky, no také zlaté kruhy náušnice sú populárne dokonca aj u mladých dievčat. Cenovo sú väčšinou drahšie ako strieborné, no v eshop šperky sa dajú kúpiť za výhodnejšiu cenu, ale treba dávať pozor, či zlato je pravé. Prvé zlato je odolne voči všetkým chemickým zásahom a to robí zlaté náušnice najodolnejšími šperkami.

Náušnice z bieleho zlata – kvalitné, obľúbené a so striebornou farbou. Takto by sme mohli charakterizovať náušnice z bieleho zlata. Zlato si ponecháva svoje výborne vlastnosti, no farba sa mení na striebornú, ktorá je u ľudí viac obľúbená. Ide o taký zlatý-strieborný kompromis medzi striebrom a zlatom. Náušnice z bieleho zlata milujú najmä ľudia, ktorí sú alergickí na striebro a chceli by sa skrášliť práve striebornou farbou.

Náušnice z chirurgickej ocele – lacné náušnice, s príjemnou farbou a zvýraznením tváre. Chirurgická oceľ a šperky z chirurgickej ocele sú v dnešnej dobe asi najpopulárnejšie. Ide hlavne o to, že sú to najlacnejšie šperky a takto si ich môžu dovoliť aj slabšie sociálne vrstvy. Vzhľadom pripomínajú striebro, no nie tak výrazné. Vlastnosti chirurgickej ocele sú taktiež kvalitné, takže sa nemusíte báť o hrdzu či alergiu.

nausniceDetské náušnice – náušnice pre najmenších. Tieto náušnice sa vyberajú podľa vkusu rodičov, kedže drobcom je určite jedno čo majú v ušku. Preto si treba dať záležať najmä na materiály náušníc. Strieborné náušnice nemusia byť najlepšie pre ušné lalôčiky. Ak si potrpíte na striebornej farbe, tak sa teda odporúča náušnice z bieleho zlata. Sú najlepším kompromisom, pretože nedráždia pokožku, majú nádherný vzhľad a sú to lacné náušnice. Detské náušnice sa vyrábajú so špecialnými poistkami, ktoré chránia ušné lalôčiky detí.

 Ako si vybrať správne náušnice?

Jedným nepísaným základným pravidlom je, že k žene tmavšej pleti sa hodia viac svetlé šperky, teda strieborné náušnice alebo náušnice z bieleho zlata a naopak, žene so svetlejšou pleťou tmavé šperky, teda zlaté náušnice. Výber náušníc by mal byť spontánny. Určite si lepšie vyberiete, ak dáte na prvý dojem ako na listovanie v katalógoch a sledovanie svetových hviezd a ich šperkov. Každej žene sa hodia iné náušnice. Závisí to najmä od vzhľadu ženy, jej vkusu obliekania sa a taktiež o povahe. Pre romantické ženy sa hodia najmä jemné náušnice, určite nie žiadne masívne.Vášnivé ženy dávajú prednosť pre farebné náušnice, ktoré majú muža upútať svojou krásou.  Úspešné ženy zasa vyhľadávajú elegantné, drahé náušnice. Majú radi aj kôstky s diamantami.

Jana Kollárová odporúča náušnice od firmy Dyrberg/Kern

S náušnicami od firmy Dyrberg/Kern sa cítim skvele. Robia zo mňa krajšiu ženu a preto som cez deň viac pozitívne naladená. Odporúčam, pretože sú to kvalitné náušnice. Taktiež sú lacné náušnice, elegantné a jemné. Tento módny doplnok mi prišiel veľmi rýchlo a preto odporúčam aj vám tento kvalitný e-shop.Nausnice Dyrberg/Kern

Najpoužívanejšie materiály na výrobu náušníc sú: oceľ, chirurgická oceľ, titán, striebro, zlato, biele zlato, platina, briliant, diamant

Najobľúbenejšie značky náušníc sú: Boccia, Body Art, Cacharel, Carlo Romani, Coeur de Lion, Cristaluna, Crystal Stone, Cutie Diamonds, Cutie Jewellery, Danfil, Dyrberg/Kern, Dolce & Gabbana, Esprit, Eva, Exeed, Fossil, Goldex, Guess, Jewerly, Joyce, Just Cavalli, Lavette, Manuel Zed, Marre, MasterDis, Meucci, MHM, Mija, Miss Sixty, Morellato, Noemi, Nyc Ice, O. Weber, OEM, Pattic, Sbs TRade, Steel Edge, Storm, SW Style Swarovski, Tecalli, Tribal Piercing, XEN, Zero Collection, Čistín

Vložiť komentár