Čítačky kníh

Čítačka kníh
Čítačky kníh sú novou, veľmi obľúbenou technológiou na trhu. Hovorí sa, že čoskoro úplne nahradia knihy. Elektronické čítačky kníh vám prehrajú hocijakú knihu v PDF formáte, zapamätajú si vždy vašu poslednú prečítanú stranu a na jedno nabitie čítačky dokážete prečítať stovky strán. Veľkou výhodou je, že elektronická čítačka vám dokáže uložiť desiatky kníh, nepotrebuje sa žiadna tlačiarenská atramentová farba ale stačí iba šikovná elektronická forma.

Ebook čítačka má elektronickú formu na čítanie skoro presné s tlačenou formou v knihe. Na zrak nemá žiaden zlý účinok, no ak chcete čítať v noci, potrebujete príslušné svetlo. Totiž čítačka kníh nemá svetelný displej. Text sa dá dokonca často krát aj prehrať, no výslovnosť čítaného textu netreba komentovať. Ďalšou výbornou výhodou je veľkosť čítačky elektronických kníh. Na trhu sa dá získať od malej vreckovej formy, až po tie najväčšie. Čítačka kníh nemá klasický displej, ale nový typ, tzv. elektronický papier. Pri elektrickom papieri sa energia spotrebúva len pri prekresľovaní novej strany. Obraz na papieri dokáže aj bez dobíjania batérie vydržať najmenej celý týždeň.

Knihy do čítačiek

Často krát ponúkajú predajcovia elektronických čítačiek kníh ako bonus už stiahnutých niekoľko desiatok kníh. No ďalšie knihy si musíte zháňať vy sami na internete. Treba si taktiež dávať pozor, aby ste pri sťahovaní nejakej knihy neporušili autorské práva, za ktoré by ste mohli byť sankcionované. Ďalší problém je, že ešte množstvo kníh nie je v elektronickej forme alebo nie je preložené do nášho jazyku.citacky

Amazon Kindle

Kindle čítačka je zatiaľ asi najpredávanejšia čítačka elektronických kníh. Knihy si môžete pridávať jednoducho cez USB alebo bezdrôtovo cez Wifi. Výhodou Kindle čítačky knihy je aj príslušná klávesnica, pomocou ktorej si môžete písať ku každej stráne knihy nejaké poznámky alebo vyhľadávať na internete ďalšie knihy. Môžete si nechať posielať aj svetové noviny a magazíny, ktoré si však treba aj predplatiť. Bohužiaľ Kindel a ďalšie čítačky kníh majú problém s obrázkami. Často krát sa nevykreslí dobre alebo vôbec. Kindle ponúka ako novinku aj hudbu. Môžete si ju jednoducho stiahnuť a počúvať, keď by vás čítanie veľmi nudilo.

Lukáš Hamrák odporúča čítačku kníh Kindle od firmy Amazon

Kúpa Kindle bola konečne výborná vec s ktorou som vždy spokojný. Kedže som milovník kníh, Kindle je pre mňa ako stvorený. Už sa nemusím všade trepať s množstvom hrubých kníh. Stačí, keď si všetky stiahnem do čítačky kníh a môžem si ich čítať úplne všade a kedy chcem. Elektronická čítačka kariet mi vydrží aj týždeň bez toho, aby som nabil batériu. Je to fantastické a veľmi ma to teší. Lacné čítačky kníh sa dajú nájsť na internete, odkiaľ mám aj ja Kindle. Jedinou nevýhodou je, že ešte veľa kníh nenájdete vo slovenskej verzii, a tak vám zostáva už iba sa zdokonaľovať v angličtine.

 citacka knih

Najobľúbenejšie značky čítačiek kníh  sú: Amazon, Asus, Bebook, Brookeen, Energy sistem, Jinke, Kindle, Manta, PocketBook, Prestigo, Umax

 

Čítačky kníh 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *