Viete aký je najdôležitejší pánsky odev na chladné dni?

Dni sa postupne skracujú, teploty klesajú a pomaly prichádza zima. To neznamená len zmenu počasia a teplôt, ale nevyhnutne aj zmenu šatníka, pretože pred chladným počasím sa najlepšie chránime vhodným oblečením. Aj keď by ste možno radšej celé chladné obdobie strávili v teple domova pozeraním seriálov či čítaním, počasiu sa nevyhnete.

Potreba teplo sa obliecť je preto nevyhnutná. Hlavne muži, však zvyknú počas zimy nosiť stále to isté oblečenie, ktoré sa ničím výrazným nelíši a jedno vyzerá ako druhé. Je to škoda, pretože aj počas zimného obdobia môžete bojovať proti chladu štýlovo. Prvotný je samozrejme komfort a teplo, no k dobrému pocitu pomôže aj to, keď navyše dobre vyzeráte.

Najdôležitejší odev na chladné obdobie

Za najdôležitejší odev na chladné jesenné a zimné obdobie sa označuje vršok a to od elegantného štýlu kabátov po športový štýl ako sú bundy a pánske mikiny.

Ak si myslíte, že oblečenie na chladné dni musí byť fádne a bez fantázie, nie je to vôbec pravda. Pánska móda ponúka neustále nové kúsky v rôznych materiáloch, štýloch či farbách, ktoré vás zvýraznia a zároveň si zachovajú svoj účel.

Neznamená to nejaké farebné šušťakove bundy, ktoré sa nosili pred dvadsiatimi rokmi, ale moderné pánske bundy mestského a športového štýlu. Pokiaľ preferujete športovejší štýl oblečenia, rozhodne by vo vašom šatníku nemali chýbať ani pánske mikiny. Na výber je ich nekonečné množstvo a mikiny s kapucňou alebo zapínaním na zips, sú v móde každý rok, teda nimi nič nepokazíte.

Okrem športových mikín sú dostupné aj elegantné, ktoré nahradzujú svetre a hryzúce pulóvre. Tým, že príjemne hrejú, sú pohodlné a jednoducho sa ošetrujú, ich obľúbenosť neustále rastie.

Moderné zimné bundy

Športový alebo moderný mestský štýl

Ak zvažujete pánske bundy, potrebujete si určiť hlavné využitie, či už na bežné nosenie do mesta, do prírody alebo na lyžovanie. Hlavná funkcia je, aby v nej bolo teplo a sucho, no ďalšie faktory sú dizajn a materiál.

Pri výbere bundy sú najbežnejšie páperové a syntetické. Výhoda páperovej bundy je, že má vynikajúce tepelné vlastnosti, ale nevýhoda je v izolácii vlhkosti. Naopak syntetická bunda je menej odolná, ale lepšie odoláva vlhkosti bez toho, aby sa znížili izolačné vlastnosti.

Veľmi populárna je aj americká klasika v podobe bundy alpha industries, ktorá nemá len ochrannú funkciu, ale je aj moderná a dotvára celkový outfit. Takáto bunda je veľmi kvalitná, preto vydrží ďaleko viac sezón ako bežné bundy, no je aj drahšia.

Fakt, že je vonku chladno nemusí nevyhnutne znamenať, že to rovnako pocítite aj na svojom tele. Vyberte si oblečenie ktoré plní svoj účel, no zároveň aj dobre vyzerá a zvýrazní vás, pretože to sa odzrkadlí aj na vašej nálade.

Vložiť komentár