Svadobné šaty

Svadobné šaty
Každý pozná ten klasický scenár. Muž romanticky požiada svoju partnerku o roku a od vtedy sa bude pripravovať váš najkrajší okamih života. Svadba. Práve svadobné šaty budú robiť nevestu hlavným zdrojom krásy. Svadobné šaty sa nikdy nekupujú v jeden deň, ale vybratie správnych šiat môže trvať krásne týždne. Ak máte dostatok financií, najkrajšie na vás budú sedieť svadobné šaty na mieru. No nebojte sa. Aj lacné svadobné šaty zo ženy spravia hviezdu. Stačí si zakryť svoje nedokonalosti ako sú malé prsia alebo veľké boky, a zvýrazniť svoje prednosti. Svadobné šaty sú pre to ako stvorené.

Svadba vás bude stáť mesiace príprav. Budete musieť vždy navštevovať svadobný salón a svadobné šaty skúšať aj na 10 krát. Musia vám sedieť perfektne, bez jedinej chybičky. Čaká vás ešte vybavenie priestoru na svadbu, svadobné pozvánky, atď… No rozhodne sa nebojte. Bude to váš najkrajší zážitok v živote. V ten večer vyjde všetke úsilie na povrch.

Druhy svadobných šiat

Korzetové svadobné šaty

Veľmi obľúbene svadobné šaty u žien. Najmä preto, že ženy majú v nich plnší dekolt a vzpriamenú postavu. Skladajú sa z vrchnej časti, ktorá môže byť s ramienkami ale nemusí a zo nariasenej sukne. Dĺžka sukne je väčšinou po kolena alebo po členky. Ženy vyzerajú veľmi elegantne a sexi. Korzetové svadobné šaty sú vhodné pre vyššie ženy, s užším pásom a širšími bokmi.

Empírové svadobné šaty

Tieto svadobné šaty sú výnimočné najmä preto, že pás je posunutý pod prsia. Tým pádom je sukňa dlhá, väčšinou sa jemne rozširuje do písmenka “A”. Šaty sú buď s ramienkami, bez ramienok alebo s rukávmi. Najvýhodnejšie sú pre ženy s nižším vzrastom, kde im sukňa pridá opticky pár centimetrov naviac. Empírové svadobné šaty sú vhodné aj pre ženy s väčším poprsím, širšími bokmi ale najmä sú vynikajúce pre budúce mamičky. Bruško majú totiž voľné, nič naňho netlačí, a tak sa môžu celý svadobný večer pokojne zabávať bez obáv.

Princesové svadobné šaty

Už z názvu nám vyplýva, že tieto svadobné šaty z vás spravia princeznú. Ide o univerzálnejší typ svadobných šiat, vhodný pre všetky ženy. Na prsiach sa väčšinou nachádza korzet s výstrihom, ktorý zvýrazni dekolt. Pás je posunutý pod prsia, a rozširujú sa presne do písmena “A”. Sukňa je preto tiež dlhá, ale je ďalej od tela, ako pri empírových svadobných šatách. Vyzerá to krásne, jemné, jednoducho povedané, ako z rozprávky. Môžeme ich zaradiť aj ako svadobné šaty pre plnoštíhle a sú vhodné pre ženy s plnšími stehnami alebo širšími bokmi. Sukňa svadobných šiat vám dokonale zakryje vaše nedostatky a spraví z vás hviezdu večera.

Puzdrové svadobné šaty

Svadobné šaty, ktoré sú bez línie pásu. Sú totiž tvorené ako jeden celok. Sú veľmi moderné a spravia z vás modernú ženu. Sú vhodné najmä pre štíhle ženy s perfektnými postavami, kde puzdrové svadobné šaty ešte viac dajú najavo vaše sexi krivky. Ale ak nemáte miery 90-60-90 a tieto svadobné šaty sa vám veľmi páčia, ešte nezúfajte. Totiž ak si vyberiete troška voľnejší strih, svadobný salón s odborníkom z vás môže spraviť dokonalú ženu. Tieto šaty sa často používajú aj ako spoločenské šaty na rôznych plesoch. Sú veľmi modernou vychýtavkou.

Svadobné šaty morskej panny

Veľmi elegantné šaty, ktoré ohúria nie jedno oko diváka. Tieto šaty taktiež výborne zvýrazňujú krivky tela. Sukňa sa v oblasti kolien rozširuje. To vytvára efekt morskej panny. Šaty morskej panny sú vhodné pre vyššie ženy, s väčšími prsiami, pásom a bokmi. Ženy s malými prsiami si pri týchto šatách často krát pomáhajú známou pomôckou push-up.

Doplnky k svadobným šatám

Svadobné šaty bez doplnkov niekedy nevytvárajú ten efekt, ako by mali. Preto sa často používajú vhodné doplnky pre nevestu. Závoje sú najobľúbenejším doplnkom. Závoj na tvári má až do prvého bozku od manželka. Je to veľmi romantické, a preto je závoj veľmi populárny. K závojom si nevesty radi pridávajú korunku. Korunka alebo čelenky s rôznymi kamienkami vie spraviť zo ženy princeznú. Pelerínky používajú nevesty pri sobáši v kostole, aby zahalili svoje prsia. Veľký výstrih totiž do kostola nepatrí. Spodná prádlo musí byť v deň svadby taktiež sexi, zladené so svadobnými šatami. Určite prekvapíte manžela v svadobnú noc.

Farba a materiál svadobných šiat

Základné pravidlo hovorí, že nevesta by si mala vybrať farbu svadobných šiat podľa farby svojej pleti a materiál svadobných šiat podľa farby očí a vlasov. Biele svadobné šaty sú populárne o všetkých žien, no svadobné šaty s odtieňom môžu niekedy viac zaujať ako klasické biele. No väčšina žien si nedá dopustiť na svoje krištáľovo biele svadobné šaty. Odborníci odporúčajú správny výber šiat podľa vašej pokožky. Rozdeľujú ľudí na studené a teplé typy. Aký ste typ človeka môžete zistiť nahliadnutím na svoje žily na zápästí. Ak ich farba je viac zelená, ste teplý typ človeka, ak modrá, naopak, studený typ človeka.

Studené typy žien budu vyzerať najkrajšie, ak budú mať snehobiele svadobné šaty, strieborné svadobné šaty alebo bledoružové svadobné šaty. Biela farba svadobných šiat sa hodí najmä na zimné obdobie. Všeobecne platí, že čím belšie sú šaty, tým vyzerajú krajšie. Lesk svadobných šiat pridá ešte viac na celkovom dojme. Na leto sa hodia taktiež biele svadobné šaty ale s jemným útlmom. Nemusia zo seba vyžarovať taký jas, ako svadobné šaty v zime. Strieborné svadobné šaty sú v lete najobľúbenejšie, hneď za nimi ružové svadobné šaty.

Teplé typy najviac vyznejú v jeseni a jari. Zlaté svadobné šaty, jemne žlté svadobné šaty spravia z nevesty skutočnú princeznú. Ďalšie obľúbené odtiene sú champagne, bronzové a kremové svadobné šaty. Lesk sa k týmto šatám určite hodí, zvýrazni tak osobnosť nevesty.

farby

Materiál svadobných šiat

Látka svadobných šiat bude dôležitým faktorom, ktorý bude pridávať na kráse nevesty. Už roky sú populárne svadobné šaty zo saténu alebo hodvábu, no teraz sa do popredia dostavajú aj čipkované svadobné šaty. Uprednostňujú sa iba jemne čipkované vzory. Obľúbené typy čípok: Benátska čipka, Chantilská čipka a Vyšívaná sieťka. Väčšinou sú svadobné šaty s čipkou zdobené jemnými ornamentami.
 Saténové svadobné šaty sú klasickou látkou pri výrobe svadobných šiat. Nevesty si túto látku často krát pochvaľujú, pretože sa v nej cítia výborne. Lesku saténu sa nevyrovná žiaden materiál. Výrobcovia vytvárajú satén s krčivou a nekrčivou schopnosťou alebo so silným leskom alebo slabým. Obľúbené typy saténu: Holandský hodvábny satén, Holandský polyesterový satén, Polyesterový satén, Acetatový satén.

Svadobné šaty zo zamatu sú skvelou látkou a nevesty sa v nich cítia perfektne. Zamatové svadobné šaty vynikajú najmä v zimnom období. Semišový zamat spôsobuje zmenu farby svadobných šiat podľa dopadajúceho svetla. Je to elegantná pomôcka pre moderné nevesty. Vzorovaný zamat je tlačený s rôznymi motívmi a atraktívnym povrchom. Preto sa často pri týchto šatách nedoplňujú už žiadne svadobné doplnky.

Organtín, tyl a šifón sú látky, ktoré robia svadobné šaty ako z rozprávky. Kladú dôraz na silný romantický podtón. Tieto svadobné šaty sú veľmi vzdušné, čo si pochvaľuje nie jedna nevesta. Predsa, “chladné ohriatie” vzduchom pri celonočnom tancovaní padne vhod. Občas sú populárne aj tylové sukne. Svadobné šaty sa skladajú väčšinou zo 6 až 12 vrstiev, čo pôsobí bohato, no troška ako balón.

Materiál svadobných šiat si ale aj tak vyberajte podľa vášho vkusu a hlavne podľa toho, ako sa v ňom budete cítiť. Každý rok sú šaty upravované tak, aby sa nevesty v nich cítili výborne celý večer. Svadobné šaty 2012 možno prinesú ďalšie nové pokroky vo výrobe svadobných šiat.

Ako vybrať správne svadobné šaty?

Správny výber svadobných čias vám zaberie možno aj mesiac času. Svadobné salóny v okolí musíte mať všetky pod palcom. Na začiatok vám odporúčame si úprimne povedať svoje nedostatky a vybrať si strih, ktorý sa vám páči. Strih svadobných šiat je najdôležitejšie kritérium aby ste sa stali hviezdou večera. V článku sme si už predstavili najznámejšie druhy svadobných šiat, ale originalite sa medze nekladú. Ak si dáte ušiť svadobné šaty na mieru s novým alebo originálnym strihom, môžete sa len zvýrazniť. Farba svadobných šiat taktiež rozhoduje o váš úspech. Biele svadobné šaty sú snom asi každej ženy. Ale ak máte veľmi bielu pleť a nepomôžu vám ani solária, tak potom si nechajte poradiť a skúste krémovú farbu! Nemusíte mať strach z neúspechu vašej krásy, lebo krémová farba vie niekedy viac zaujať, ako klasická biela. Ale farba nie je tak dôležitá ako vaše nedostatky tela. Ak máte nádhernú sexi postavu, neváhajte a navlečte na seba puzdrové svadobné šaty. Ak už náhodou čakáte dieťatko, najlepšie sa budete cítiť v empírových svadobných šatách. Ale vaše nedostatky tela vás naopak nemôžu odradiť od vašich vysnívaných šiat. Zlaté pravidlo hovorí, majte na sebe to, v čom sa cítite najlepšie. Ak to bude platiť pre vás aj pri svadobných šiat, výber nebudete mať istotne ťažký.

Anna Roháčová odporúča svadobné šaty od firmy Paris Look

Aj tieto svadobné šaty Paris look mi pomohli prežiť najkrajší deň môjho života. Svadobné šaty boli skvelé. Materiál bol príjemný, celý večer som sa v ňom cítila fajn. Milo prekvapená som bola zo závoja, ktorý dokonale ladil k svadobným šatám. Vlečka bola dostatočne dlhá a ja som sa konečne cítila ako princezná z rozprávky. Boli to dokonca aj lacné svadobné šaty, a tak som zvyšné peniaze mohla vložiť ďalej do príprav svadby.

Najobľúbenejšie značky svadobných šiat  sú: Collector, Divina Sposa, Just For You, Kelly Star, Miss Kelly, Miss Paris, Paris Look, ROSES collection

Svadobné šaty 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *