Moderné svadobné šaty

Moderné svadobné šaty
Plánujete svadbu a neviete aké svadobné šaty si vybrať? Ak je vaša odpoveď áno, tak určite čítajte ďalej. Na našej stránke totiž nájdete tipy ako si správne vyberať pekné a moderné svadobné šaty. U nás nájdete saténové aj hodvábne svadobné šaty, ktoré z vás urobia najkrajšiu nevestu. Vyberte si šaty na svadbu podľa vašich snov a prianí, teda také, ktoré vám budú najviac slušať.

Ako vybrať vhodné svadobné šaty

Najdôležitejšie pri výbere svadobných šiat je to, aby sa v nich žena cítila dobre, aby šaty zvýrazňovali jej prednosti a zakrývali nedostatky. Pre štíhle ženy sa hodí strih šiat v tvare trojuholníku či Ačka, pre iné ženy sa zasa hodia šaty v štýle morskej panny a pre športové typy zas krátke svadobné šaty. Strih svadobných šiat je určite popri meteriáli a farbe šiat taktiež veľmi dôležitý. Pri výbere šiat si zavolajte aj pomocníčku, najlepšie nejakú kamarátku, sestru, či mamu, ktoré vám s výberom svadobných šiat poradia. Nezabúdajte, že svadobné šaty by ste mali vyberať minimálne pár mesiacov vopred.

Materiál svadobných šiat

Z materiálov svadobných šiat je najobľúbenejších lesklý satén, hodváb, šifon, tyl a postupne sa do módy vracia aj čipka. Svadobné šaty sa zvyknú ozdobovať perličkami, kvetinami, kvetinkami či výšivkami. Niektoré ženy, ale vyžadujú šaty bez doplnkov.

Farba svadobných šiat

Najviac v kurze sú stále biele svadobné šaty, ale do popredia sa už zvyknú dostávať aj iné farby ako champagne či krémové svadobné šaty, ktorých výhoda spočíva v tom, že slušia väčšine žien. Odborníci totiž zistili, že biela šaty neslušia každej žene. V posledných rokoch sa medzi svadobnými šatami objavujú aj svetloružové, lososové, svetlomodré či jemné vínové farby. Extravagantnejšie ženy dokonca siahnu aj na červené, či čiernobiele svadobné šaty.

Svadobné šaty podľa typu postavy

Svadobné šaty by ste mali vyberať podľa typu postavy. Najčastejší typ postavy sa označuje hruška – teda ženy, ktoré majú boky širšie ako ramená a zároveň dobre viditeľný pás. Ak máte ramená aj boky skoro rovnako široké a nevýrazný pás, tak máte obdĺžnikový typ postavy. Typ jablko charakterizujú štíhle nohy a hrudník, širší pás a väčšie bruško. Typ postavy presýpacie hodiny charakterizuje súmerná postava s výraznými ženskými krivkami a úzkym pásom. Typ obrátený trojuholník spoznáte podľa širších ramien, nenápadného pásu a štíhlej spodnej polovice tela.

Pri vyššej postave dbajte aj na to, aby každý detail šatov zodpovedal vašim proporciám. Ak máte menšiu postavu, tak vyskúšajte vysoké podpätky a skúste zvýrazniť pás, aby ste vyzerali vyššia.

Číslovanie svadobných šiat

Svadobné šaty sa číslujú rovnako ako klasické dámske šaty a teda číslami od 30 do 54. Teda 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54. Niektoré ženy však hľadajú aj číslovanie typu XS, S, M, L, XL alebo XXL.

Šaty pre moletky alebo tehotné nevesty

Ak máte kilogramy navyše, tak nezúfajte. Dnes totiž môžete v obchodoch nájsť aj svadobné šaty pre bacuľky, moletky alebo svadobné šaty XXL. Väčšie bruško sa dá ľahko skryť do korzetovýh šiat. Kvalitné svadobné salóny dokonca ponúkajú svadobné šaty pre tehotné nevesty alebo tehotenské šaty. Výhodou svadobného salónu je samozrejme aj to, že vedia upraviť svadobné šaty na mieru podľa toho či ste pribrali alebo schudli.

Svadobný závoj a vlečka

Neodmysliteľnou súčasťou každých svadobných šiat je závoj a často aj vlečka. Jeho dĺžka záleží len na vás. Je na vašom rozhodnutí či chcete závoj iba na tvár, závoj po ramená, závoj po pás alebo romantický závoj až po zem. Prípadne, či chcete aj nejakú dlhú vlečku.

Koľko stoja svadobné šaty?

Cena svadobných šiat sa odvíja od materiálu, značky či strihu svadobných šiat. Pričom najlacnejšie jednoduché svadobné šaty sa dajú kúpiť už za 50 eur. Ak však chcete kúpiť krajšie lacné svadobné šaty, tak môžete skúsiť hľadať na internete slovné spojenie „svadobné šaty bazoš“ alebo „svadobné šaty bazár“. Na slovensku dokonca väčšina žien šaty nekupuje, ale požičiavajú si ich, a tak sú obľúbené aj požičovne svadobných šiat. Požičať si tam môžete pekné moderné svadobné šaty už od 100 eur, všetko ale záleží od konkrétnej požičovne. Luxusné svadobné šaty môžu dnes stáť 500 až 1000 eur.

Svadobné šaty si môžete samozrejme kúpiť aj v zahraničí, veľmi obľúbené a lacné svadobné šaty sú z Ukrajiny, Poľska či Maďarska. Ak chcete moderné svadobné šaty, tak si ich môžete kúpiť cez internet na Ebay, alebo z Ameriky či Anglicka. Veľmi ľahko a dobre sa dajú nájsť svadobné šaty aj keď na internete skúsite do vyhľadávača zadať “svadobné šaty predám“. Väčšinou sa jedná o raz použité šaty, ktoré sa samozrejme predávajú za zlomkovú cenu oproti šatám so svadobných salónov. Na Slovensku najviac svadobných šiat ponúkajú mestá ako Bratislava, Košice, Prešov, Žilina či Banská Bystrica. Nájdete tam svadobné šaty za 200 aj 300 eur.

Jana Hričová odporúča svadobné šaty Eddy K

Od svojej sestry som dostala pred svadbou poukážku na nákup šiat vo svadobnom salóne a tam sa mi veľmi zapáčili šaty Eddy K, ktoré som si nakoniec vybrala na svadbu. Túto značku môžem naozaj len odporučiť, keďže sa mi páčili mi všetky svadobné šaty od tejto značky.

Najobľúbenejšie značky svadobných šiat: Adelaide, Aire, Agnes, Alfred Angelo, Alteza, Agnes Bridal Dream, Apart, Apart Impressions, Bella, Betty, Colet, Daphne, Demetrios, Dora, Doridorca, Eddy K, Elie Saab, Enzoani, Esme, Florenc, GK, Hadassa, Hannah, Heine, Heute Couture, Jerrica, Jesus Peiro, Jovani, Jule, Kenneth Winston, Kleinfeld, La Sposa, Ladea, Laura Scott, Luxuar, Maggie Sottero, Manon, Mia Solano, Mikaella, Mori Lee, Myfash, Novia, Paloma Blanca, Paris Look, Pronovias, Romance, Roses, Sahara, Shirley of Hollywood, Venus, Vera Wang, Watters, Weda, White Dream, Zoya

Moderné svadobné šaty 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *