Dáždniky

Priehladny dazdnik
Dáždniky patria k výbave každej slovenskej domácnosti. Žiadny šatník by sa dnes nezaobišiel bez dáždnika. Dáždnik v dnešnej dobe predstavuje aj módny doplnok a tak je výber dáždnika veľmi dôležitý. Na našom trhu nájdete veľké množstvo dáždnikov, ako si však vybrať ten správny? Na túto otázku a mnoho ďalších Vám odpovie tento článok. Je však len na Vás a vašom vkuse aký dáždnik si nakoniec zvolíte či to bude biely dáždnik, čierny dáždnik alebo priesvitný dáždnik.

Ako si vybrať dáždnik?

V prvom rade by ste si mali vybrať hlavne kvalitný dáždnik, ktorý odolá aj silnejšiemu vetru. Vetruodolný dáždnik dnes vyrábajú mnohí výrobcovia, dávajte si však pozor na kvalitu výrobcov. Ďalej by ste pri výbere mali zohľadniť aj rukoväť dáždnika, ktorá by mala pohodlne sadnúť do ruky. Dôležitým krokom pri výbere dáždnika je aj veľkosť dáždnika, veľmi obľúbené sú veľké dáždniky. Moderné dáždniky sú vybavené teflónovým povrchom, ktorý neabsorbuje vodu a tak v podstate ostáva suchý. Farba a vzhľad dáždnika je samozrejme na Vás. Najobľúbenejšia farba stále ostáva čierna, ale obľúbené sú aj biele, dúhové, modré a priesvitné dáždniky. Niektoré dáždniky obsahujú aj lampičku na svietenie a tak sa večer určite nestratíte. Dnešné dáždniky sú pomerne ľahké, keďže sa vyrábajú z odľahčených kovov a preto je rozhodnutie o hmotnosti dáždnika o niečo ľahšie. Ak chcete zaujať, tak môžete vyskúšať aj malý dáždnik na hlavu. Ak rád športujete tak určite vyskúšajte nejaký športový dáždnik. V prípade, že chodíte na ryby, tak sa Vám určite bude hodiť rybársky dáždnik, ktorý pri daždi na rybačke určite oceníte.

Skladacie a klasické dáždniky

Dáždniky ďalej môžeme rozdeliť aj podľa toho či sú skladacie alebo klasické manuálne dáždniky. Klasický manuálny palicový alebo golfový dáždnik stačí obyčajne otvoriť a už s nim môžete chodiť po daždi, zatiaľ čo skladacie dáždniky sa dajú rozdeliť na vystreľovacie (automatické) a plne automatické. Vystreľovacie alebo automatické dáždniky sa dajú otvoriť jedným tlačidlom, ale zatvoriť ich musíte ručne. Plne automatický dáždnik sa dá otvoriť aj zatvoriť stlačením jedného tlačidla. Rozkladacie dáždniky sú vhodné vtedy, keď neviete či bude pršať a preto sú vhodné do tašky či kabelky. Sú oveľa menšie ako palicové dáždniky a tak sa zmestia prakticky všade. Palicové manuálne dáždniky sú zase oveľa krajšie a slúžia aj ako módny doplnok, a preto sú vhodné najmä ak viete, že vonku prší a vy chcete vyzerať IN. V poslednej dobe sú najväčším trendom veľké priehľadné dáždniky, cez ktoré veľmi ľahko uvidíte aj svoje okolie.

Moderne dazdniky

Pánske, dámske a detské dáždniky

Muži obľubujú klasické mužské farby dáždnikov a preto nepohrdnú klasickou čiernou alebo modrou farbou, nepohrdnú však ani rôznymi peknými dizjnovými vychytávkami. Pánske dáždniky predstavujú štandard, na ktorý sme všetci zvyknutý. Ženy zase obľubujú veselé ženské farby, a preto nepohrdnú fialovou či ružovou ale ani priesvitnou farbou. Priehľadný alebo transparentný dáždnik je v dnes na internete veľmi vyhľadávaný produkt. Ženy však v dáždniku hľadajú aj akýsi módny doplnok a preto vznikli dáždniky v tvare srdca, tzv. sridečkové dáždniky či srdcové dáždniky. Na trhu však nájdeme aj rôzne trojuholníkové dáždniky alebo štvorcové dáždniky. Dáždniky dnes nemusia mať klasický fádny okrúhly dizajn. Najviac sa však dizajnéri vybláznia na detský dáždnikoch, ktoré môžu mať vzory od výmyslu sveta. Detské dáždniky sú dnes tvorené rôznymi rozprávkovými postavičkami s rôznymi vyčnievajúcimi časťami tela. Väčšina detských dáždnikov je vyrábaná z hlinníku a nylonu, aby boli čo najľahšie.

Detske dazdniky

Predaj dáždnikov na našom trhu zabezpečuje prakticky každý obchod s oblečením, ale dáždniky môžete kúpiť aj online cez internetové obchody. V internetových obchodoch nájdete lacné dáždniky takmer na každom rohu, ale popredný výrobcovia už začali vyrábať aj luxusné dáždniky za vyššie ceny. Cena luxusného dáždnika sa však prejaví v kvalite spracovania, hmotnosti materiálu ale aj v nadčasovom dizajne. Netreba však zabúdať ani na stojan na dáždniky, ktorý by ste mali využívať hlavne v upršanom jesennom počasí. Držiak na dáždniky je dnes často vstavaný do rôznych vešiakov na kabáty.

Najobľúbenejšie značky dáždnikov sú: Adidas, Aigner, Callaway, Doppler, Dunlop, Imliva, Kidorable, Nike, S.Oliver, SDS, Sensas, Taylor Made, Vadobag, Viola, Wolfgang

Dáždniky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *