Žehličky na vlasy

Žehlička na vlasy robí s vlasmi dievčaťa kúzla. To vie asi každé kučeravé dievča, a preto sa žehlička na vlasy stala tak populárna. Lacné žehličky nájdete teraz všade. Líšia sa len funkciami, príkonom či materiálom, z ktorého sú vytvorené. Taká žehlička na vlasy remington vám vie vyhladiť účes na úplne rovný alebo dokonca spraviť krásne kudrlinky. Pre ženy, ktoré často cestujú sa vytvorili mini žehličky na vlasy. Tieto cestovné žehličky na vlasy zaberú v kufri len minimálne miesto. 

Keramické žehličky na vlasy

Keramická žehlička na vlasy je lacná žehlička. Je najpredávanejšia, čo svedčí aj o jej kvalite a obľúbenosti. Keramika nedráždi vlasy a jej výbornou výhodou je rýchle nahriatie keramiky. Keramičká žehlička na vlasy zaručuje rovnomerné rozdelenie teploty. Keramika sa zohreje rovnako na všetkých miestach a žehlenie vlasov sa stane príjemná vec. Lesklé vlasy po žehlení sú samozrejmosťou.

Najlepšie žehličky na vlasy

Testy žehličiek na vlasy potvrdili, že najlepšie žehličky vznikajú spojením troch materiálov. A to keramiky, turmalín a teflón. Niekedy sa zvykne používať ešte aj titán. Žehličky na vlasy s týmito materiálmi poskytujú ochranu pred poškodením, vysušením vlasov a k tomu ešte pridávajú aj vytúžený lesk a rovnosť. Žehličky na vlasy testy ukázali, že prvé dva miesta obsadili žehličky remington, konkrétne Remington S 9950 Shine Therapy a Remington S 2004. Philips žehličky boli hneď tesne za nimi. Najlepšia žehlička Remington S 9950 Shine Therapy je už za 30 sekúnd pripravená na žehlenie. Dokáže sa zohriať až na 230 stupňov.

zehlicky

Ako si vybrať správnu žehličku na vlasy?

Pri výbere si potrpte najmä na materiál žehličky, ktoré sme si už v článku spomenuli. Ďalším dôležitým faktorom je teplota žehličky na vlasy. Maximálne teploty dosahujú až 230 stupnov, ale za zlatý stred sa považuje teplota 180 stupňov. Čím máte vlasy jemnejšie, tým menšia teplota stačí. Rýchlosť nahriatia žehličky je ďalší dôležitý faktor pri výbere. Nové žehličky na vlasy sa nahrejú už do 15 alebo 30 sekúnd. Nestrácate tým žiaden čas pri čakaní na presnú teplotu. Digitálne žehličky na vlasy ponúkajú výborné funkcie, ako napr. nastavenie presnej teploty. Veľkosť žehliacich plôch určuje dobré manipulovanie. Čím užšia plocha, tým sa vám bude lepšie manipulovať. Na koniec si všímajte rôzne recenzie žehličky na vlasy. Nie vždy platí, že čím vyššia cena žehličky na vlasy, tým aj lepšia kvalita.

Alena Malachovská odporúča žehličku od firmy Remington

O tejto firme a jej žehličkách na vlasy som si prečítala na internete. Som s ňou nadmieru spokojná. Má výborné funkcie ako nastavenie presne teploty, uzamknutie teploty. Som rád že má aj dlhú šnúru, keďže pri žehlení rada nestojím na jednom mieste. Otočná hlava je ďalšiu výhodou. Po žehlení sa moje vlasy lesknú a sú celé úplne rovné. Dokonca moje vlasy aj vyživuje! Je to lacná žehlička na vlasy a aj preto som s ňou nadmieru spokojná. Je to zatiaľ moja najlepšia žehlička na vlasy.

zehlicka remington

Najobľúbenejšie značky žehličiek na vlasy sú: Babyliss, Bosch, ETA, Fagor, Moser, OBH nordica, Philips, Remington, Rowenta, Severin, Solac, Zelmer

Vložiť komentár