Mikrovlnné rúry

Mikrovlnné rúry (hovor. mikrovlnky) sú zariadenia na tepelnú úpravu jedla. V dnešnej dobe sa nachádzajú skoro v každej domácnosti od najlacnejších, až po luxusné drahšie mikrovlnné rúry. Ak aj Vy zvažujete kúpu mikrovlnky a neviete si vybrať, prípadne potrebujete podariť, tak ste na správnom mieste. Tu vám odporučíme skvelé výrobky a naučíme vás ako si vybrať správnu a dobrú mikrovlnnú rúru. Veď v dnešnej dobe mikrovlnku potrebuje každý. Ak hľadáte lacné mikrovlnné rúry, ste na dobrej stránke, pretože u nás nájdete mikrovlnné rúry do 50 eur, nájdete tu však aj mikrovlnky do 100 eur.

Rozdelenie mikrovlniek

Mikrovlnné rúry sa delia najmä od svojho postavenia v kuchyni a od multifunkčnosti. Najjednoduchšie a najčastejšie vyskytujúce sa sú voľné stojace mikrovlnky. S takouto začínal skoro každý. Je to veľmi lacná mikrovlnná rúra, dostupná pre každého, s jednoduchým ovládaním. Tieto výrobky sa často davajú na kuchynskú linku tak, aby domáci kuchári mali z nej dobrý komfort, nezavádzala im, mohla sa ľahko otvoriť a dobre prečerpávať vzduch. Nové technológie ponúkajú už aj troška iné tipy mikrovlniek, určené do rohu kuchynskej linky. Tieto sa stávajú najčastejším hitom domácností.

Vstavané mikrovlnné rúry sú pre tých, ktorý nemajú v kuchyni už žiadne miesto alebo si potrpia na kráse a komforte svojej jedálne. Tieto špeciálne vstavané mikrovlnky sa vkladajú do obyčajných kuchynských skriniek. No pozor, musí sa spraviť veľmi dobré odčerpávanie vzduchu, aby sa mikrovlnka chladila, a to buď napojením na váš “komín” alebo zaobstaraním tzv. rámčekov, ktoré zabezpečia prúdenie vzduchu.

Ako vybrať mikrovlnnú rúru?

Vyberanie mikrovlnky by nemal byť veľký problém pre nikoho, no my sme si pre vás pripravili pár viet pre ešte lepší výber. Ak si prezeráte ponuku mikrovlnných rúr na internete alebo v obchode, skúste si všímať hlavne dôležité veci. Najprv si prezrite produkt. Snažte sa si predstaviť, kde sa daná mikrovlnná rúra bude nachádzať. Či budete mať dostatočný komfort k každodennému otváraniu dvierok či nebude zavádzať, či sa bude dať pohodlne čistiť. Väčšinu Slovákov najprv zaujíma cena. Mikrovlnné rúry boli testované a zistilo sa, že cena v týchto zariadeniach nerozhoduje, pretože mnoho lacných mikrovlniek je kvalitnejších ako tie drahé, ospevované v reklamách. Ďalšie kritérium je objem a veľkosť taniera mikrovlnky. Ak ste početná rodina a potrebujete ohrievať naraz veľké porcie jedál, je pre vás výhodnejšia mikrovlnná rúra s veľkým objemov. Maximálny objem je 40 l. Pre úpravu bežných porcií jedál postačí aj malá mikrovlnka s objeom iba 14 l. Tanier rozhoduje o veľkosti jedla. Ak ste milovníkom pizze, tak by bol pre vás vhodný tanier s priemerom 35 cm. Bežné taniere majú dĺžku 28 cm. Keď ste šetrný človek, dbajte na energetickú triedu mikrovlnky. Dnešná stupnica je: A+++, A++, A+, A, B, …, pričom A+++ je najúspornejšia trieda, teda vám ušetrí najviac peňazí.

Komfortní ľudia si potrpia určite aj na multifunkčnosť mikrovlnnej rúry. Ak ste teda medzi nimi aj vy. buďte pripravený, že si do peňaženky budete musieť siahnuť hlbšie. Totiž čím viac má mikrovlnka funkcií, tým rastie aj jej cena. Bežní ľudia v dnešnej dobre zvažujú najmä kúpu mikrovlnnej rúry s grilom. Je jasné, že to nie je taký gril, aký máme vonku na záhrade. No aj tento vie dať jedlu výbornú farbu, vôňu a hlavne chuť. Ďalšiou funkciou zvykne byť aj pečenie. Mikrovlnné rúry s funkciou pečenie sú už drahšie a  odporúčame prístroj s generátorom teplých vĺn. Funkcia teplovzduch pomocou horúceho vzduchu umožňuje rýchle a najmä rovnomerné pečenie. Ak máte rád chrumkavé jedlá, hľadajte mikrovlnku s funkciou Crisp. A pre tých najkomfortnejších. ktorí sú ochotní zaplatiť za mikrovlnnú rúr viac peniazi, sú tu luxusné mikrovlky, ktoré si dokážu jedlo samé zvážiť a dokonca aj nastaviť čas pripravovania. Stačí len položiť jedlo a mikrovlnka všetko spraví za vás.

Mikrovlnna rura Whirlpool

Lenka Behunová odporúča mikrovlnné rúry Whirlpool

Nedávno som si zakúpila novú mikrovlnnú rúru Whirlpool a som šťastnejšia žena. Komfort a multifunkčnosť mikrovlnky je báječna. Všetky funkcie sú súper, príprava jedlá veľmi rýchla a dizajn mikrovlnky neuveriteľne krásny. Túto mikrovlnku môžem len a len odporučiť, som s ňou veľmi spokojná.

Najobľúbenejšie značky mikrovlnných rúr: AEG – Electrolux, Amica, Baumatic, Bosch, Brandt, Candy, Concept, Daewoo, ECG, Fagor, Gallet, Gorenje, Hotpoint – Ariston, LG, Mora, Panasonic, Samsung, Sencor, Severin, Sharp, Siemens, Whirlpool, Zelmer

Vložiť komentár