Espressa a kávovary

Ak si plánujete si kúpiť nový kávovar, espresso alebo kávu, tak ste na správnom mieste. Práve u nás totiž nájdete všetky obľúbené automatické kávovary a pákové espressa. Pohostite svojich priateľov tým najlepším spôsobom a vychutnajte si dobrú a kvalitnú kávu, café latte, presso, horúcu čokoládu priamo alebo iný lahodný nápoj u vás doma v obývačke. Už behom pár minút Vám váš kávovar pripraví tú najlepšiu domácu kávu.

Ako si vybrať ten správny espresso kávovar?

V prvom rade sa musíte rozhodnúť či chcete poloautomatické, plnoautomatické alebo plnoautomatické espresso plnené kasulami. Práve posledný typ espressa je dnes veľmi moderný, pretože uľahčuje prípravu kávy. Stačí ak do espressa pridáte kapsulu a vodu a káva je behom chvíľky hotová. Nemusíte sa trápiť s mletím kávy pomocou mlynčeku na kávu. Súčasne však tento spôsob prípravy patrí k drahším, pretože kapsule sú drahšie ako klasická káva, aj keď len o pár centov. Ďalšie kritérium pri výber je veľkosť tlaku, ten sa udáva v baroch väčšina espress v priemerných cenách má tlak okolo 15 barov. Z hľadiska ceny si dnes môžete kúpiť espresso pomerne lacno, ceny sa pohybujú už od 50 eur.

Jana Novotná odporúča espresso od firmy Krups

Nedávno som si na internete kúpila espresso Nescafé Dolce Gusto od firmy Krups a musím povedať, že som kvalitou kávy ostala prevapená. Pomocou tohto espressa si jednoducho môžete spraviť mnoho druhov kávy, napr. café latte, mocha kávu, cappuccino, macchiatto, café lungo, espresso a dokonca aj čaj alebo nesquik pre deti. Vždy keď príde nejaká návšteva, tak chce ochutnať nejakú novú príchuť. Na internete sa dá objednať okolo 30 rôznych príchutí kapsúl do espressa. Kávové kapsule sú úžasný vynález. Toto espresso môžem len a len odporučiť. Funguje aj vyzerá naozaj veľmi dobre.

Príprava kávy pomocou espressa Nescafé Dolce Gusto

Najobľúbenejšie značky kávovarov a espressa: Ariete, Bialetti, Bosch, Braun, Clatronic, Catler, DeLonghi, Elextrolux, ETA, Fagor, Gorenje, Gaggia, Guzzanti, Hauser, Jura, Kendwood, Krups, Morphy Richards, Melitta, Monix, Moulinex, Nespresso, Nestlé, Philips Saeco, Rowenta, Russell Hobbs, Saeco, Siemens, Solac, Tescoma, Whirlpool, Xavax, Zlemer.

Vložiť komentár