Elektrické holiace strojčeky

Holiace strojčeky
Ak si kúpite kvalitný holiaci strojček, tak pre vás bude každé oholenie jednoduché, rýchle a pohodlné. Poradíme vám či si vybrať planžetový alebo frézkový holiaci strojček a zároveň popíšeme vlastnosti, ktoré často rozhodujú pri kúpe holiaceho strojčeka. Ak teda potrebujete nový holiaci strojček, tak ste na správnej adrese.

Výhody elektrických holiacich strojčekov

Holenie elektrickým holiacim strojčekom je oproti použitiu klasických holiacich strojčekov rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie. Pretože sú fúzy zrezávané vyššie nad pokožkou, dochádza k jej menšiemu podráždeniu. Zároveň nemusíte dokupovať nové žiletky.

   Vybrať holiaci strojček v eshope

Holiaci systém

Výrobcovia holiacich strojčekov používajú dva základné typy holiacich systémov, a to planžetový alebo hlavicový (frézkový).

 • Planžetový holiaci strojček
  Je vhodný skôr pre častejšie holenie kratších fúzov. Funguje na princípe vibrujúceho noža pod planžetou, ktorá holí všetky fúzy, ktoré skrz ňu prejdú dovnútra. Planžetových líšt môže byť aj niekoľko, vďaka čomu dochádza k ešte plynulejšiemu oholeniu.
 • Frézkový holiaci strojček
  V jednotlivých hlavách sa nože otáčajú rotačným pohybom. U kvalitnejších modelov sú navyše výklopné hlavy, takže sa lepšie prispôsobia vašej tvári. Frézkové holiace strojčeky sú vhodné aj pre silnejšie a dlhšie fúzy.

Planžetový a frézkový holiaci strojček

Spôsob napájania

Pred kúpou by ste mali zvážiť, kde a ako budete holiaci strojček používať. Bude ho používať doma, alebo ho plánujete používať aj niekde pri kempovaní v prírode?

 • Sieťový holiaci strojček
  Hodí sa najmä pre domáce použitie. Na cestách bude vždy nutné hľadať zásuvku, čo napríklad niekde pod stanom nemusí byť jednoduché.
 • Batériový holiaci strojček
  Spolieha výhradne na batérie a nie je možné ho napájať zo siete. Keď mu dôjde energia, bez nových batérií sa skrátka neoholíte. Jedná sa preto síce o lacné, ale tiež najmenej praktické riešenie.
 • Akumulátorový holiaci strojček
  Jedná sa o najobľúbenejšie prevedenie. Keď je akumulátor nabitý, môžete strojček ľahko používať kdekoľvek. Keď je vybitý, stačí ho pripojiť do siete.

Údržba strojčeka

Aby vám elektrický holiaci strojček dlho a bezproblémovo slúžil, tak by ste ho mali pravidelne čistiť. Stačí odklopiť kryt frézkových hláv alebo zložiť planžetu. Vnútro sa u lacnejších modelov čistí priloženou kefkou. Drahšie, vodotesné modely stačí opláchnuť. Najpokročilejšie strojčeky mávajú dokonca čistiacu stanicu, do ktorej ich len vložíte, a funkcia samočistenia sa o všetko postará za vás.

   Vybrať holiaci strojček v eshope

Ďalšie parametre pri výbere

 • Vodotesnosť a mokré holenie
  S vodotesným strojčekom sa kľudne môžte oholiť aj niekde v sprche.
 • Zastrihávač
  Hodí sa najmä pre mužom s dlhšími fúzmi, pre ich skracovanie a úpravu. Oceníte ho ale aj pri zastrihávaní vlasov.
 • Rýchlonabíjanie
  Niektoré značky dokázali skrátiť proces nabíjania z 2-3 hodín približne na hodinu. Táto rýchlosť sa vám zíde hlavne cestách, až sa vám strojček vybije a zároveň sa potrebujete rýchlo oholiť.
 • Výdrž na jedno nabitie
  V prípadne akumulátorového prevedenia zohráva tento parameter zásadnú úlohu. Môžete sa stretnúť so strojčekmi s výdržou okolo 50 minút, ale tiež so strojčekmi, ktoré vypovedia službu už po 15 minútach a bude ich dobíjať takmer po každom oholení.
 • Ukazovateľ stavu nabitia
  V prípade lacnejších modelov sa môže jednať o kontrolku. Drahšie holiace strojčeky majú často displej, ktorý dokáže zobraziť aj ďalšie informácie ako napríklad potrebu vyčistenia.
Elektrické holiace strojčeky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *