Domáce pekárne

V slovenských domácnostiach sa v poslednej dobe čoraz viac rozširujú domáce pekárne. Domáca pekáreň je veľmi obľubený produkt pretože umôžňuje piecť rôzne druhy chleba. Pečenie s domácou pekárňou je naozaj jednoduché, stačí ak do nej nasypete suroviny a zo zvyškom práce si poradí sama a vy si o malú chvíľu budete môcť vychutnať čerstvý a voňavý domáci chlieb. Pri pečení chleba už nebude potrebovať žiadne riady, hrnce či misky o všetko sa postará domáca pekáreň.

Domáca pekáreň do každej domácnosti

Moderné domáce pekárne zvládajú celý proces tvorby chleba, teda miesenie cesta, automatické dávkovanie prímesí, kysnutie cesta a samozrejme samotné pečenie.  Pri výbere by ste však mali prihliadať aj na rýchlosť pečenia, treba však pozerať na to, že rýchlejšia príprava často znamená, že chlieb je menší. Suroviny, ktoré potrebujete pre výrobu domáceho chleba kúpite takmer v každom obchode. Pomocou domácej pekárne môžete pripraviť aj cesto na bagety, pizzu, tortový korpus, marmeládu, prípadne bezplepkový chlieb. Niektoré domáce pekárne sú dokonca prepojené s elektrickou rúrou.

Čo na domácu pekáreň hovorí Michal Varga?

Musím povedať, že domáca pekáreň je skvelý výrobok, chlieb vydrží mäkký oveľa dlhšie ako ten z obchodu a chutí omnoho lepšie. Najlepšie sú však rôzne príchute chleba, ktoré si môžete vytvoriť pomocou rôznych príchutí, je len na Vás čo si do samotného chleba pridáte. Veľmi dobrá funkcia je časovanie pečenia. Pomocou tejto funkcie môžete mať každé ráno teplý a voňavý domáci chlebík, ako keby ste bývali v pekárni.

Ukážka pečenia chleba pomocou domácej pekárne


Najobľúbenejšie značky domácej pekárne sú: Bielmeier, Concept, DeLonghi, Domo, ECG, Electrolux, ETA, Fagor, Gallet, Heru, Kenwood, Morphy Richards, Moulinex, OBH Nordica, Panasonic, Philips, Professor, Sencor, Severin, Tefal, Zlemer.

Vložiť komentár