Jazierkové rybičky

Ryby v záhradnom jazierku
Máte na záhrade priestor a uvažujete, čo s ním? Pravdepodobne ste sa rozhodli pre jazierko a teraz rozmýšľate, ako ho naplniť. Odpoveď nájdete v tomto článku, kde si predstavíme základné druhy rýb, ktoré by vám mohli skrášliť vaše jazierko. Okrem rýb však nezabúdajte ani na rôzne rastliny.

Jalec

Patrí k veľmi aktívnemu a čulému druhu rýb. Zdržiava sa hlavne pri hladine, v horných partiách. Ak sa rozhodnete pre jalca, môžete rátať, že do jazierka prinesie pohyb a postará sa o všetko, čo spadne na jeho hladinu, býva totižto veľmi zvedavým a patrí k odvážnym druhom rýb. Existujú dokonca prípady, kedy sa dokázal skrotiť až tak, že prijímal potravu priamo z ruky. Obľúbená je najmä jeho zlatá forma. V prípade výberu si zvoľte viacerých, čo pridá na atraktivite jazierka.

KOI Kapor

KOI Kapor je prakticky kapor, ktorý sa od svojho klasického príbuzného odlišuje farbou alebo niekoľkými tvarovými formami. Je to výsledok dlhej selekcie a šľachtenia. Pochádza z Japonska, kde sa považuje za národný poklad.

Pri kúpe najčastejšie nájdete jedincov do veľkosti 15 centimetrov. Tí však pri správnej strave dokážu veľmi rýchlo narásť a v priebehu niekoľkých rokoch narastú až na jeden meter a naberú niekoľko kilogramov. Na toto je potrebné pamätať pri kúpe, pretože KOI kapre potrebuje pre svoj život veľké jazierko.

Jeseter

Jeseter patrí k najbežnejším rybám v záhradnom jazierku. Obľubuje najmä tienisté miesta s nižšou teplotou, vodu bohatšiu na kyslík a prúdenie vody. Útulné prostredie docielite nižšou teplotou vody a nainštalovaním vodných čerpadiel, ktoré budú presúvať vodu. Týmto spôsobom taktiež obohatíte kyslík.

Starostlivosť o tieto ryby nebýva problém, háčik je v tom, že každý druh si vyžaduje osobitné priestorové podmienky. Tie sú obzvlášť dôležité, v opačnom prípade v stiesnenom priestore dôjde ku stresu, čo vyústi v následnom oslabení imunity.

Okrem toho je potrebné ryby aj chrániť, najmä v letných mesiacoch. Ich spôsob plávania a farby z nich vytvárajú obľúbenú korisť pre okolité zvieratá, najmä dravé vtáky, mačky a hlodavce, ako je potkan. V prípade záujmu môžete zistiť viac na eshope Numa.sk.

Jazierkové rybičky 5.00/5 (100.00%) 1x

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *