Kočíky

Moderny kocik - kombinovany
Každý rodič pred narodením dieťa rozmýšľa aký kočík by mal kúpiť. Detské kočíky patria medzi základnú výbavu nastávajúcich rodičov. Voľba kočíka momentálne závisí hlavne na životnom štýle mamičiek a oteckov a preto je naozaj rozmanitá. Každá mamička má totiž iné preferencie, ktoré zohľadňuje pri výbere kočíka pre svoje dieťa. Na našej stránke nájdete kvalitné lacné kočíky pred deti od mnohých svetoznámych výrobcov. Ponuka je obrovská a vybrať si tak môže naozaj každý. Väčšina rodín kupuje kočík mesiac pred narodením dieťaťa alebo až tesne po pôrode. Nezabúdajte, že všetky moderné kočíky si môžete jednoducho objednať cez internet.

Ako si vybrať detský kočík?

Deti potrebujú kočík už od narodenia a preto by ste ho mali vybrať radšej skôr, aj keď na internete dnes kúpite detský kočík s dovozom do 24 hodín. Najdôležitejším kritériom je u väčšiny rodín cena kočíka. Ceny sa pohybujú od 100 eur vyššie ale všetko závisí od typu kočíka, hmotnosti dieťaťa, ako aj kvality kočíka. V prípade, že momentálne nemáte dostatok peňazí, tak môžete kúpiť kočík na splátky, prípadne môžete vyskúšať niektorý internetový bazár, kde nájdete najlacnejšie kočíky od výmyslu sveta. Pri samotnom výbere kočíka by ste mali zohľadniť veľkosť kolies, väčšie sú vhodné do prírody alebo snehu, menšie kolesá sú zase na prechádzky do mesta. Nemenej dôležitým kritériom pri výbere je hmotnosť, s ľahším kočíkom sa samozrejme lepšie manipuluje. Mali by ste hľadieť aj na rozmery kočíka, aby sa Vám vošiel do výťahu, hoci väčšina kočíkov toto kritérium spĺňa. Dôležitá je aj skladnosť, aby ste mohli kočík jednoducho zložiť a dať do auta. Moderné kočíky už často obsahujú aj rôzne príslušenstvo a vrecká na dôležité veci pre dieťa čo veľmi uľahčuje starostlivosť o dieťa. V prípade, že máte dostatok peňazí, tak si môžete vyberať aj z kategórie luxusné kočíky, ktorá predstavuje to najlepšie čo dieťa môže mať.

Hlboké (klasické) kočíky

Hlboké kočíky sú vhodné pre deti do jedného roka, sú navrhnuté špeciálne pre práve narodené deti. A presne tomu zodpovedá aj komfort a pohodlie aké hlboký kočík poskytuje.

Golfové kočíky

Golfové kočíky dostali pomenovanie podľa držadiel, ktoré pripomínajú golfové palice. Tento kočík je určený pre deti, ktoré už vedia chodiť. Má oveľa menšiu hmotnosť ako hlboký kočík a preto umožňuje ľahšiu manipuláciu. Golfový kočík sa dá veľmi jednoducho zložiť a preto je vhodný na cesty.

Športové kočíky

Kombináciu klasických a golfových kočíkov predstavujú športové kočíky. Tieto kočiare sú vhodné pre deti od 6 mesiacov. V poslednej dobe športové kočíky obsahujú nafukovacie kolieska, ktoré spolu s dobrým odpružením ponúkajú deťom pomerne pokojnú jazdu aj v horšom teréne.

Kombinované kočíky

Kombinované kočíky predstavujú najlepšiu variantu, keďže ich môžete využívať po celú dobu, od narodenia dieťaťa až po dobu, keď už dieťa nebude potrebovať kočík. Kombinovaný kočík spája klasický kočík s golfovým kočíkom a preto Vám počas celej doby postačí jeden kočík. Tento druh kočíku predstavuje najdrahší variant, ale z dlhodobého hľadiska je tento variant aj tak finančne najlepší.

Kombinovany kocik

Kočíky pre dvojičky

Už z názvu je jasné, pre koho sú tieto kočíky určené. Sú totiž určené pre dvojičky, respektíve súrodencov. Kočík pre dvojičky by mal byť hlavne ľahký a preto by ste mali veľmi dôkladne sledovať hmotnosť a rozmery kočíka. Kočíky pre súrodencov majú rôzne varianty, najobľúbenejšie však asi stále ostávajú tie kočíky, kde sú deti umiestnené vedľa seba, aby na nich mama mala dobrý výhľad.

Trojkolesové kočíky

Trojkolesové kočíky sú veľmi dobré riešenie, ak chcete ľahaký kočík, ktorý sa dá veľmi ľahko zložiť. Hlavný dôvod pre trojkolky, ako sa tieto kočíky nazývajú, však ostáva jednoduché ovládanie, tento kočík totiž veľmi ľahko otočíte aj pomocou jednej ruky.

test Najobľúbenejšie značky detských kočíkov: ABC design, Aladin, Auatro, Babry active, Baby design, Baby Jogger, Baby wordld, Babypoint, Bogus, Britax, Chicco, Concord, Cosatto, Dema, Dorjan, Espiro, Firkon, Graco, Hauck, Inglesina, Jané, Kess, Nestor, Peg Perego, Pure, Quinny, Stokke Tako, Teutonia, X-lander, Zopa

Kočíky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *