Prilby na motorky

Helma na motorku
Ak hľadáte prilbu či helmu na motorku, tak ste na správnom mieste. Prilba na motorku je totiž povinná a najdôležitejšia výbava každého motorkára. Ponuka prilieb na motorky je naozaj veľká a vybrať si tak môžu naozaj všetci motorkári. Najkvalitnejšie prilby na motocykle nájdete na internete. Ak nemáte dostatok peňazí, tak v online obchodoch môžete vyhľadať aj lacné prilby, netreba však zabúdať na to, že s cenou prilby, prípadne helmy často stúpa aj jej kvalita. A tu treba podotknúť, že kvalitná helma Vám raz môže zachrániť život.

Ako si správne vybrať prilbu na motorku?

Ak vyberáte prilbu alebo helmu na motorku, tak by ste si hlavne mali ujasniť na aký druh motorky ju potrebujete, prípadne na aký spôsob jazdenia. Teda ako často a ako dlho budete jazdiť alebo za akého počasia sa budete voziť na motorke. Na našom trhu sú najrozšírenejšie integrálne prilby, tzv. Integrálky, ktoré majú pevnú a dobrú ochranu celej hlavy vrátane brady, obsahujú aj sklopné plexisklo. Tieto helmy na motorku sa používajú na veľké ale aj malé motorky či motocykle, ale najmä na cestovné a športové motorky. Podobné prilby sa používajú aj na motocross či enduro motorku. Motocrossové prilby sa líšia hlavne tým, že sú doplnené šiltom a oči sú chránené motokrosovými okuliarmi. Ďalšiu kategóriu tvoria Jet-prilby, ktoré sú vhodné na malý skúter, chopper alebo aj na babetu. Tieto moto prilby sú konštruované na menšie rýchlosti a preto nemajú ochranu brady, ani špeciálnu ochranu očí. Preto by ste si mali zadovážiť aj okuliare na motorku.

Moto prilby Nenki

Ak ste si už vybrali správny typ prilby, tak by ste si mali odmerať obvod hlavy a určiť veľkosť prilby na motorku. Merajte cez čelo a nad ušami. Vyberajte skôr tesnejšiu prilbu, keďže motorkárska prilba musí sedieť presne a nesmie byť voľná. Nemajte obavy, že Vám bude stále tesná, prilba na motorku sa totiž po čase vytlačí a sadne Vám oveľa lepšie. Ak vyberáte prilbu pre dieťa, tak sa radšej poraďte s odborníkom, pretože detská prilba sa vďaka rýchlemu rastu dieťaťa vyberá naozaj ťažko. Detské prilby na motorku by mali pokrývať celú hlavu dieťaťa vrátane brady.

Na internete nájdete helmy ma motorku v týchto veľkostiach (čísla sú uvádzané v cm):

  • XXS 51 – 52
  • XS 53 – 54
  • S 55 – 56
  • M 57 – 58
  • L 59 – 60
  • XL 61 – 62
  • XXL 63 – 64
  • XXXL 65 – 68

Samotný výber prilby na motorku veľmi ovplyvňuje aj vzhľad a materiál, z akého je prilba vyrobená. Materiály sú však v dnešnej dobe pomerne kvalitné a tak sa nemusíte obávať, že kúpite nejakú nekvalitnú prilbu. Najčastejšie sa prilby vyrábajú z rôznych plastov a termolastov, ktoré sú súčasne odľahčované, aby zabezpečili menšiu hmotnosť moto prilby. Do niektorých materiálov sa dokonca primiešava kevlar alebo karbón aby sa zabezpečila väčšia kvalita a bezpečnosť prilby. Veľmi dôležitým prvkom pri výbere novej prilby je plexisklo. Pri kúpe voľte radšej prilbu, ktorá má plexisklo odolné voči poškrabaniu a vnútornú časť prilby zase odolnú voči zahmlievaniu. Prilby s kvalitným plexisklom sú síce drahšie, ale v konečnom dôsledku vydržia dlhšie. Kvalitné plexisklo oceníte hlavne pri jazde v noci.

Predaj prilieb na internete sa v posledných rokoch dosť rozmáha a vďaka tomu klesá aj ich cena. Ak sa Vám však ceny v internetových obchodoch zadajú veľké, tak si môžete prezrieť nejaké inzeráty s textom “predám prilbu” alebo “prilby na predaj“. V bazároch nájdete mnoho prilieb na predaj, keďže počet motoriek a jazdcov na motorkách stále stúpa a mnoho z nich veľmi rado obmieňa svoju motorkársku výbavu.

Ján Michlík odporúča prilbu Worker

Pri kúpe motorky som síce veľmi nad prilbou nerozmýšľal a hľadal hlavne podľa ceny, ale to sa nakoniec podarilo. Prilba Worker patrí medzi lacné a kvalitné prilby. Dokonca by som povedal, že patrí medzi najlacnejšie prilby na našom trhu. Svojou kvalitou však dokážu veľmi milo prekvapiť. Ak si kupujete prilbu, tak si určite pozrite aj prilby Worker.

Moto prilby Worker

Najobľúbenejšie značky prilieb na motorku sú: Acerbis, Airoh, Astone, Bell, Braincap, Caberg, Cyber, FoxBikers, Fox, Grex, Highway 1, KBC, Lazer, LS2, Marushin, Madhead, Motowell, MTR, Nenki, Nerve, Nolan, One Indurstires, Pilot, Probiker, Rocc, Schuberth, Scorpion, Shark, Shoei, SixSixOne, Suomy, UFO Plast, Uvex, Velocette, Worker, X-Lite, Xpeed

Prilby na motorky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *