Autosedačky

Detska autosedacka
Ak chcete aby bolo vaše dieťa pri ceste autom v bezpečí, tak ste na tom správnom mieste. Pretože jedine u nás nájdete najlepšie detské autosedačky, ktoré veľmi ľahko ochránia vaše dieťa pred každým nebezpečenstvom pri ceste autom. Detská autosedačka v prípade nehody ochráni Vaše dieťa až 7 krát lepšie ako cesta bez autosedačky. Najobľúbenejšie a najkvalitnejšie autosedačky na jednom mieste. Ak teda chcete kúpiť novú a lacnú autosedačku pre Vaše dieťa, tak ste na dobrej stránke.

Ako správne vybrať detskú autosedačku?

Ponuka autosedačiek je pomerne široká a preto by ste si na samotný výber autosedačky mali vyhradiť hlavne dostatok času. Pri výbere by ste nemali hľadať lacné autosedačky, ale radšej by ste mali hľadať kvalitné a bezpečné autosedačky známych a overených značiek. Netreba zabúdať na to, že práve detská autosedačka môže v konečnom dôsledku dieťaťu zachrániť život alebo zabrániť ťažším zraneniam. Pri výbere autosedačky prizerajte hlavne na to, aby detská autosedačka zodpovedala váhe a výške dieťaťa. Detská autosedačka by mala byť pohodlná a bezpečná. Zároveň by však mala mať aj správny tvar, aby sa dala umiestniť do každého auta. Dnes však kúpite aj autosedačky s označením UNIVERSAL, ktoré sú vhodné do všetkých typov áut.

Prizerajte aj na materiál, z ktorého je vyrobený poťah autosedačky, ten by mal byť mäkký, príjemný na dotyk, priedušný a najmä snímateľný. Pri voľbe veľkosti autosedačky by ste mali zohľadniť aj to, že do nej potrebujete umiestniť dieťa, ktoré má fusak alebo zavinovačku. Dnes s týmto problémom výrobcovia požívajú a tak sú na truhu dostupné fusaky do autosedačky, ale aj zavinovačky do autosedačky. Výrobcovia dokonca počítajú s miestom pre rôzne vložky do autosedačky.

Každá autosedačka musí byť vybavená skúšobnou značkou, ktorá zaručuje, že prešla testami európskej únie, zároveň by na nej malo byť uvedené aj sériové číslo a maximálna nosnosť autosedačky. Samotný výber vhodnej autosedačky Vám môžu uľahčiť aj rôzne testy autosedačiek. Pri voľbe autosedačky by ste mali myslieť aj na to, že vaše dieťa bude počas života potrebovať minimálne tri autosedačky. Ďalej treba zohľadniť to, aby bola sedačka polohovateľná. Polohovateľné autosedačky dnes síce nájdete takmer všade, mnoho z nich však umožňuje len niekoľko základných polôh. Pri výbere polohovateľnej autosedačky vyberajte také, ktoré poskytujú viac polôh. Najdôležitejší krok pri výbere autosedačky však závisí od veku a váhy dieťaťa.

Detské autosedačky podľa skupín:

  • Skupina 0+ (od narodenia dieťaťa do 13 kg – približne do jedného roku)
  • Skupina I (9 až 18 kg – približne jeden až štyri roky)
  • Skupina II/III (15 až 36 kg – približne od štyroch do dvanástich rokov, prípadne do výšky 150 cm)

Na trhu sa dnes nachádzajú aj univerzálne autosedačky, ktoré Vám môžu poslúžiť dlhšiu dobu, treba však pozerať aj na to, že tieto sedačky sa za roky používania takisto opotrebujú a v konečnom dôsledku budete možno potrebovať viac autosedačiek.

Univerzálne autosedačky:

  • Skupina 0/I – 0 až 18 kg (od narodenia približne do štyroch rokov)
  • Skupina I/II/III/ – 9 až 36 kg (od jedného do dvanástich rokov)

Nemenej podstatným kritériom pri výbere je spôsob uchytenia autosedačky, najobľúbenejším spôosobom upevenenia autosedačky je trojbodový pás. K najbezpečnejším systémom upevenenia autosedačky patrí systém ISOFIX, ktorý uchytí detskú autosedačku naozaj veľmi pevne. Pred samotným upevnením sedačky do auta si podrobne preštudujte návod, aby ste umiestnili autosedačku naozaj správne. V prípade, že nemáte dostatok peňazí na najlepšie autosedačky, tak môžete vyskúšať niektorý internetový bazár, kde nájdete lacné autosedačky. Pri kúpe autosedačky z bazáru si však overte či sedačku poriadne pozrite a uistite sa či je stále plne funkčná.

Michal Bajzík odporúča autosedačku Römer

Nebolo to tak dávno, čo sa nám narodila dcérka. Pre jej bezpečnosť som si do auta hneď zadovážil autosedačku od spoločnosi Römer a musím povedať, že detská autosedačka vyzerá naozaj dobre, ale hlavne skvele plní svoj účel. Je vybavená sklopnou strieškou a rukoväťou na ľahšie prenášanie, čo u mnohých iných autosedačiek nie je štandardom. Uchytenie autosedačky je naozaj jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Ak budete vyberať autosedačku pre Vaše dieťa, tak sa určite pozrite aj na autosedačky Römer.

Detske autosedacky Romer

Najobľúbenejšie značky autosedačiek sú: 4Baby, ABC Design, Baby Design, BabyPoint, Bellelli, BerBer, BeSafe, Britax Römer, Bébé Confort, Cam il Mondo, Caretero, Casualplay, Chicco, Chipolino, Concord, Coneco, Cybex, DorJan, Espiro, Eurobaby včielka, Ferrari, Fisher Price, Free Line, Graco, Inglesina, Isofix, Jané, JBD, Kiddy, Maxi-Cosi, Meggy, Nania, Neonato, Newbuddy, Osann, Patron, Bohemia, Peg Perego, Pierre Cardin, Ramatti, Recaro, Renolux, Roan, Römer, Storchenmühle, Teutonia, Zopa, Zooty

Autosedačky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *