Radiátory

Radiátor

Ak hľadáte nový radiátor do svojej domácnosti, tak ste tu správne. Nájdete tu rôzne druhy radiátorov, či už zháňate oceľové panelové radiátory, olejové radiátory alebo elektrické radiátory. Ponuka je naozaj veľká a vykurovanie domácnosti si tak môžete upraviť podľa vlastných predstáv. Moderné radiátory Vám dnes ponúknu unikátny dizajn, vyšší tepelný výkon, dlhú životnosť a samozrejme aj vysokú kvalitu.

Ako si vybrať správny radiátor?

Dnešná ponuka vykurovacích telies je naozaj široká a preto môže byť výber naozaj zložitý. Pri kúpe radiátoru by ste mali prihliadať na celkový tepelný výkon a samotný vzhľad radiátora, ktorý dobre zapadne do interiéru. V moderných domoch a bytoch sa v dnešnej dobe často vyskytujú luxusné sklenené radiátory alebo vykurovacie telesá zabudované v podlahe.

Cena radiátorov sa väčšinou odvýja od materiálu a vzhľadu radiátora. Lacné radiátory dnes nájdete takmer všade, najlacnejšie radiátory však momentálne ponúkajú eshopy. Cenník radiátorov nájdete na každom webe, ktorý predáva značkové tepelné radiátory.

Ak náhodou nemáte peniaze na nový radiátor, tak si ho môžete skrášliť novým náterom. Zabudnite na nudnú bielu farbu a vyskúšajte nové farby na radiátory. Kvalitná farba na radiátory, teda farba na kov sa dnes dá kúpiť vo všetkých domácich potrebách, ale aj na internete.

Oceľové a liatinové radiátory

V súčasnosti medzi najpredávanejšie radiátory patrí oceľový panelový radiátor alebo oceľový doskový radiátor. Tieto doskové a panelové radiátory majú malý objem a preto sa zohrejú rýchlejšie ako klasické liatinové radiátory. Veľkou výhodou je aj fakt, že na trhu nájdete veľké množstvo oceľových radiátorov od rôznych výrobcov a v rôznych tvaroch. Liatinový radiátor má však veľkú výhodu v životnosti, ktorá dosahuje až okolo 50 rokov. Aj keď dnes sa už veľmi na životnosť radiátora neprihliada.

Ak nechcete zviditeľňovať vzhľad Vášho radiátora, tak si môžete zakúpiť rôzne kryty na radiátory, ktoré ukryjú Váš radiátor pre pohľadom návštevy. V prípade, že nechcete rovno kupovať kryt na radiátor, tak si môžete kúpiť dizajnový radiátor. Dizajnové radiátory Vám ponúknu moderný dizajn, ktorý výrazne skrášli Vašu izbu. V prípade, že si potrpíte na kvalite, tak si môžete objednať radiátor na mieru, teda podľa Vašich presne definovaných predstáv.

Hliníkový a kúpeľňový radiátor

Veľmi obľúbené však sú aj nízkotepelné hliníkové radiátory. Hlavnou výhodou hliníkového radiátora je jeho váha, veľmi dobrá regulácia tepla a fakt, že je veľmi odolný voči korózii. K ďalším obľúbeným typom radiátorov patria olejové radiátory, plynové radiátory, akumulačné radiátory alebo kúpeľňové radiátory. V kúpeľni najčastejšie nájdeme rebríkové alebo elektrické radiátory. Obľúbený rebríkový radiátor sa vyznačuje najmä moderným vzhľadom a výnimočnou kvalitou spracovania, pomocou ktorej zapadne do každej kúpeľne.

Samostatnú kategóriu tvoria elektrické radiátory a elektrické olejové radiátory. Mali by ste však prihliadať aj na to, že kúrenie týmito radiátormi je o niečo drahšie. Hlavnou výhodou elektrických radiátorov je však to, že sa dajú umiestniť na akékoľvek miesto v domácnosti.

Radiatory Korad

Štefan Gazdík odporúča radiátory Korad

V dome som nedávno menil všetky liatinové radiátory za nízkotepelné radiátory Korad a musím povedať, že táto investícia sa naozaj oplatila. Radiátory sú naozaj kvalitné a náklady na kúrenie sa rapídne znížili.

Najobľúbenejšie značky radiátorov sú: AEG-Elextrolux, Bitherm, Boki, Delta, Dimplex, Elka, ELVL, Fenix, Fagor, Gorgiel, Hopa, Isan, Kermi, Korad, Koralux, Korapet, Lipovica, Novaservis, PMH, Purmo, Ravak, Sapho, Stelrad, Thermal, Thermal Trend, U.S.Stell, Viadrus, Wterm, Zehnder

Radiátory 5.00/5 (100.00%) 1x